W konkursie biorą udział stacje zgłoszone w trzech kategoriach: duże stacje narciarskie - minimum dwa wyciągi, w tym co najmniej jeden krzesełkowy; małe stacje narciarskie - więcej niż jeden wyciąg orczykowy; pojedyncze wyciągi. Zakończenie plebiscytu odbędzie się 8 marca br. u ubiegłorocznego zdobywcy Grand Prix - czyli na Stacji Narciarskiej Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej.
Organizatorami konkursu są: „Gazeta Krakowska", Małopolska Organizacja Turystyczna, samorząd województwa małopolskiego, TVP Kraków, Radio Kraków. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawuje marszałek Marek Sowa.
Regulamin i szczegółowa instrukcja głosowania na stronie www.krakow.naszemiasto.pl.
Lista stacji narciarskich z Małopolskich, które przeszły do II etapu:
Duże stacje
Białka Tatrzańska (Kotelnica)
Białka Tatrzańska (Bania)
Bukowina Tatrzańska (Rusin - Ski)
Czarna Góra (Koziniec)
Czarna Góra (Litwinka Grapa)
Jurgów (Hawrań)
Kasina Wielka (Śnieżnica)
Kluszkowce (Czorsztyn Ski)
Koninki (Tobołów)
Krynica - Zdrój (Jaworzyna Krynicka)
Krynica - Zdrój (Azoty)
Małastów (Magura - Ski)
Małe Ciche (Stacja Małe Ciche)
Rytro (Ryterski Raj)
Spytkowice (Beskid)
Szczawnica (Arena Narciarska Jaworki)
Szczawnica (Palenica)
Wierchomla (Dwie Doliny)
Witów (Witów - Ski)
Zakopane (Harenda)
Zakopane (Nosal)
Zakopane (Szymoszkowa)
Zawoja (Mosorny Groń)
Poronin (Suche)
Limanowa (LimanowaSki)
Małe stacje:
Bukowina Tatrzańska (Głodówka)
Gliczarów Górny (U Steni)
Kamianna
Krościenko (Na Stajkowej)
Krynica (Henryk)
Lubomierz (Ski Lubomierz)
Murzasichle Ski
Niedzica (Polana Sosny)
Nowy Targ (Długa Polana)
Piwniczna (Kokuszka Ski)
Rabka - Zdrój (Maciejowa Ski)
Rzyki (Czarny Groń)
Siemiechów (Jurasówka)
Siepraw (Siepraw Ski)
Bukowina Tatrzańska (Wysoki Wierch)
Podstolice
Tylicz (Master Ski)
Rabka - Zdrój (Polczakówka)
Pojedyncze wyciągi:
Bukowina Tatrzańska (Mały Kasprowy)
Bukowina Tatrzańska (UFO)
Bukowina Tatrzańska (Zwyrtlik)
Chabówka (U Żura)
Gliczarów (Sami swoi)
Janowice (Lubinka)
Małe Ciche Zgorzelisko
Nowy Targ Zadział
Jastrzębia
Zakopane - Górna Polana Gubałówki
Zakopane (Kalatówki)
Biały Dunajec (Toko Land)
Skomielna Czarna (Skomielna Czarna Ski)
Obidowa
Smerekowiec