Była to pierwsza w kraju impreza targowa wyspecjalizowana w zakresie turystyki wiejskiej i agroturystyki. Imprezie towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja „Perspektywy rozwoju i promocji turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce”.
Stoisko Małopolski przygotowane wspólnie przez Województwo Małopolskie, LGD „Podbabiogrze”, LGD „Turystyczna Podkowa” oraz Sądecką Organizację Turystyczną otrzymało wyróżnienie w konkursie na najciekawsze stoisko Targów AGROTRAVEL.
Stoisko Małopolski cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W licznych spotkaniach na stoisku swoją obecnością zaszczycili m.in. Pani Katarzyna Sobierajska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Organizacji Turystycznej i wielu ekspertów zajmujących się rozwojem turystyki w Polsce.
Małopolska dysponuje największą ilością obiektów agroturystycznych w skali kraju. W wyniku działań prowadzonych przez Województwo Małopolskie ilość obiektów skategoryzowanych wzrosła w 2008 roku o 50%. W Wiejskiej Bazie Noclegowej Małopolski znajduje się obecnie 162 obiekty skategoryzowane. Baza „Małopolska Agroturystyka” dostępna jest na stronie www.agroturystyka.wrotamalopolski.pl
Stowarzyszenia LGD "Turystyczna Podkowa"
www.turystycznapodkowa.pl
LGD „Turystyczna Podkowa” powstała w 2006 r. z myślą o wspólnym działaniu na rzecz promowania pięciu gmin powiatu myślenickiego. Promocja dotyczy nie tylko zasobów turystycznych regionu, ale także jego potencjału gospodarczego. LGD „Turystyczna Podkowa” prowadzi szkolenia dla rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz przedsiębiorców, związanych z sektorem rolniczym.
Swoją nazwę Stowarzyszenie zawdzięcza kształtowi, w jaki gminy układają się na mapie.
Do ciekawszych obiektów turystycznych, jakie można zobaczyć w Turystycznej Podkowie należą: Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy (Siepraw); Zamek Królewski i Skansen (Dobczyce); Diabelski Kamień i Kamień Grzyb (Raciechowice); Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza na Lubomirze (Wiśniowa); kościół św. Mikołaja (Pcim).
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”
http://www.lgdpodbabiogorze.pl
LGD „Podbabiogórze” obejmuje obszarem swojego działania 7 gmin powiatu suskiego, leżących u podnóża Babiej Góry: Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Zawoja oraz Zembrzyce.
Stowarzyszenie ma na celu działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w szczególności realizację Lokalnej Strategii Rozwoju „Podbabiogórza” dla obszarów gmin powiatu suskiego, oraz promocję obszarów wiejskich Podbabiogórza.
Do ciekawszych obiektów turystycznych, jakie można zobaczyć na Podbabiogórzu należą:
Kościół p.w. Św. Piotra i Pawła (Lachowice), Galeria autorska Mieczysława Głuch (Maków Podhalański), Groby Konfederatów Barskich (Palcza), Muzeum Orawski Park Etnograficzny Skansen (Sidzina), Staropolski Dwór (Wysoka), Klasztor oo. Karmelitów Bosych (Zawoja), Kościół Parafialny w Zembrzycach (Zembrzyce).
Sądecka Organizacja Turystyczna
Sądecka Organizacja Turystyczna została utworzona w 2001 roku w celu promocji ziemi sądeckiej, tworzenia i rozwoju usług turystycznych wokół lokalnych atrakcji turystycznych, wspomagania rozwoju i funkcjonowania IT oraz rozwoju lokalnej turystyki, infrastruktury turystycznej, imprez turystycznych, doskonalenie kadr turystycznych. Z inicjatywy SOT zostały zrealizowane m.in takie projekty jak „Karpacki Szlak Rowerowy”, „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami”. Od 2008 roku SOT włącza się aktywnie w podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Województwie Małopolskim poprzez szkolenia dla właścicieli obiektów agroturystycznych oraz działania wspierające kreowaniu marki „Małopolska Agroturystyka”.