Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kto raz tu przyjedzie, już zawsze będzie wracał

Turystyka
23 czerwca 2022
Nieustannie przekonujemy, że najlepszym miejscem na letni wypoczynek jest Małopolska, dlatego koniecznie uwzględnijcie ją w swoich planach. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – naturalnie!

W ostatnim czasie zauważalnym trendem w turystyce jest podejmowanie decyzji, dotyczących letniego wypoczynku tuż przed wyjazdem, ale druga połowowa czerwca to już naprawdę ostatni dzwonek na snucie planów urlopowych. Warto przemyśleć gdzie i w jaki sposób chcemy spędzić wolny czas, nawet jeśli ostateczną decyzję podejmiemy nieco później.

Zachęcam do korzystania w czasie wakacyjnego wypoczynku z uroków naszej pięknej Małopolski, która potrafi zachwycić. Zachęcam do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także korzystania z platform internetowych, gdzie znaleźć można szeroką ofertę turystyczną. Wszystkim Małopolanom życzę dobrego wypoczynku i do zobaczenia na małopolskich szlakach!

- mówi marszałek Witold Kozłowski.

Mówią, że nigdy nie zazna nudy ten, kto zdecyduje się na wizytę w Małopolsce. Kto raz tu przyjedzie, już zawsze będzie wracał. Tutaj jak nigdzie indziej można poczuć, dotknąć i doświadczać... Małopolska nikogo nie pozostawia obojętnym na swoje wdzięki

 – przekonuje Iwona Gibas z zarządu województwa.

W czym tkwi siła naszego regionu? W różnorodności, niepowtarzalności i niewymuszonej autentyczności. Oferta turystyczna jest bardzo bogata i wielowymiarowa. Świetnie poczują się zarówno wielbiciele długich pieszych wędrówek z plecakiem, biwaków, nocowania w schroniskach, rodziny z dziećmi poszukujące wypoczynku blisko natury w domach wakacyjnych czy agroturystyce, seniorzy preferujący zaciszne pensjonaty i uzdrowiska, jak i osoby ceniące sobie wygodę ekskluzywnych hoteli.

Małopolska zachwyca każdego niezależnie od wybranego sposobu podróżowania i wytyczonej trasy.

Niezależnie od tego jaką formę wypoczynku w Małopolsce wybierzecie macie dostęp do narzędzi, które pomogą Wam skutecznie planować, a następnie realizować zamierzenia. Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) zapewnia kompleksową informację dla każdego turysty.

W ramach systemu funkcjonuje portal visitmalopolska.pl gdzie znaleźć można wszelkie niezbędne informacje o dostępnych atrakcjach turystycznych, szlakach, wydarzeniach, pomysły na wycieczki, przewodniki i wiele innych ciekawych materiałów do wykorzystania zarówno na etapie planowania jak i w terenie.

Dla entuzjastów nowinek technologicznych powstała wygodna i darmowa aplikacja Visit Malopolska. Oprócz informacji i materiałów dostępnych w portalu posiada wiele unikatowych funkcjonalności. Planer podróży dokładnie zaplanuje za Was optymalną trasę wycieczki. Wystarczy wprowadzić informację o punktach początkowych, końcowych i pośrednich, środek transportu, termin, a aplikacja nie tylko przygotuje gotowy plan wyprawy, ale także podpowie gdzie zatrzymać się na nocleg, zjeść lub jaką atrakcję w okolicy odwiedzić. A kiedy będziecie już w trasie nie zapomnijcie, że w ponad 30 Punktach Informacji Turystycznej, zlokalizowanych w całej Małopolsce przywita Was grupa profesjonalistów - pasjonatów, znających swoje tereny jak własną kieszeń. Nie dość, że podzielą się z Wami lokalnymi patentami na zwiedzanie okolicy, to jeszcze zaopatrzą w mapy, foldery i niezbędne informatory.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny w podróżowaniu jest łatwy i szybki dostęp do informacji. Małopolska systematycznie dba o rozwój systemu, aby był na bieżąco aktualizowany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności. Chcemy, aby podróż po Małopolsce była podróżą przyjemną, bo co do tego, że będzie piękna i niezapomniana, nie mamy najmniejszej wątpliwości

 – przyznaje Iwona Gibas z zarządu województwa.

Nie zwlekajcie ani chwili i już dziś zaplanujcie wakacyjne wędrówki i przejażdżki rowerowe po małopolskich szlakach. Małopolska oczaruje Was i sprawi, że nie raz serce zabije mocniej. Dzięki MSIT zawsze odnajdziecie właściwą drogę i dotrzecie do miejsc, które na długo pozostaną w Waszych wspomnieniach.

Dajcie się porwać letniemu urokowi Małopolski – naturalnie!

Galeria zdjęć