Udział w plebiscycie mogą wziąć wszyscy. Do 26 sierpnia br. można głosować na kandydatów zakwalifikowanych do II etapu plebiscytu poprzez kupony do głosowania drukowane w „Gazecie Krakowskiej”. Wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosowane będą nagrody rzeczowe.
W tym roku po raz pierwszy na łamach Internetowego Portalu Regionalnego Wrota Małopolski www.malopolska.pl lub www.wrotamalopolski.pl/ swój głos mogą oddać również internauci. Ankieta będzie dostępna na stronie do końca sierpnia br.
Wszystkich zwycięzców Wielkiego Odkrywania Małopolski 2006 poznamy podczas uroczystego zakończenia plebiscytu połączonego z Małopolskimi Obchodami Światowego Dnia Turystyki, które zaplanowane są na 29 września br. w Tarnowie.
II ETAP:
Kategoria I – MIEJSCOWOŚĆ
- Biecz
- Bobowa
- Krynica
- Lanckorona
- Lipnica Murowana
- Niepołomice
- Stary Sącz
- Zawoja
Kategoria II – ATRAKCJA TURYSTYCZNA:
- Brzanka – wieża wdokowa
- Ciężkowice – rezerwat „Skamieniałe miasto”
- Dolina Karpia – Zator, Przeciszów, Spytkowice, Osiek, Polanka Wielka, Brzeźnica oraz aleja Lipowa Zator-Przeciszów
- Jamna – Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów
- Kąśna Dolna – Dworek Ignacego Jana Paderewskiego i koncerty muzyki kameralnej
- Kobylanka – pola naftowe wraz z szybami naftowymi oraz sanktuarium
- Regietów
- Staniątki – zespół klasztorny
- Szczucin – Muzeum Drogownictwa
- Szymbark – skansen i dwór obronny
- Wygiełzów – skansen
- Zalipie
Kategoria III – BAZA NOCLEGOWA
- Bereśnik – domek górski
- Czorsztyn – willa „Jordanówka”
- Graboszyce – „Karpik” – Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy
- Hala Łabowska – schronisko
- Krynica – hotel „SAOL”
- Modlniczka – hotel „Witek”
- Muszyna – Hotel Klimek **** SPA
- Paszkówka – pałac w Paszkówce
- Rytro – Perła Południa
- Tarnów – pensjonat „Willa Krzyska” ***
- Tomaszowice – Dwór w Tomaszowicach – Krakowskie Centrum Konferencyjne
- Zakopane – hotel „Skalny”
Kategoria IV – BAZA GASTRONOMICZNA
- Bukowina Tatrzańska – karczma „Widokowa”
- Głogoczów – „Krakowiacy i Górale”
- Gosprzydowa - karczma
- Kalwaria Zebrzydowska – „Łojkówka”
- Mszana Dolna – Folwark Stara Winiarnia
- Murzasichle – karczma „Koliba”
- Niepołomice – lodziarnia „Amoroso”
- Nowy Sącz – Champion
- Nowy Sącz – lodziarnia Argasińskich
- Strzeżów – karczma „Siedlisko”
- Tarnów – restauracja „KE MORO”
- Wolbrom – karczma „Klimtówka”
- Wysowa – „Gościnna Chata”
- Zakopane – „Gazdowo Kuźnia”
Kategoria V – Wydarzenie artystyczne, kulturalne, sportowe itp.
- Dębno – turniej o złoty warkocz Tarłówny na zamku
- Dni Dziedzictwa
- Kraków – Noc w Muzeach
- Kraków – Święto Chleba
- Kraków – Parada smoków
- Kraków – Piknik lotniczy
- Lipowiec – Zlot wiedźm i czarownic na zamku w Lipowcu
- Małopolski smak
- Nowy Sącz – Święto Dzieci Gór
- Stryszawa – święto zabawki ludowej
- Zdynia – Łemkowska Watra
- Zakopane – Wiosna jazzowa
Kategoria VI – gospodarstwo agroturystyczne
- Bytomsko – „Pod Dębem” Elżbieta i Jan Rozumowie
- Kończyska – Gospodarstwo agroturystyczne Stanisława Ziółkowskiego
- Laskowa – „U Ali”
- Lipnica Wielka na Orawie – u Barbary Bodzioch
- Lubień – Na zgrodzie – Joanna i Dominik Wojtanowie
- Maniowy – U JANIKA – Łukasz Janik
- Niedzica – „Domek Myśliwski”, Irena Bogaczyk
- Oderne (gm. Uście Gorlickie) – gospodarstwo Urszuli Baniak
- Owieczka – Gospodarstwo „Owieczka”, Maria i Tadeusz Zygadłowie
- Piwniczna – pokoje gościnne u Janiny Filipiak
- Prądnik Korzkiewski – gospodarstwo „We młynie” – Elżbieta Woźniczka
- Stróżówka – „Anna” – Anna Tacyn
- Wierzchowie – gospodarstwo „Przy Jaskini” – Agnieszka Janecka
- Żegocina – „Pod Lipami”, Alina i Bronisław Kuskowie