Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Transgraniczne ferie zimowe

Transport
07 lutego 2020
Od trzech miesięcy mieszkańcy Podhala i turyści korzystają z nowej linii autobusowej, uruchomionej przez województwo małopolskie. Autobusy pozwalają wygodnie dojechać do wielu atrakcji, leżących po polskiej i słowackiej stronie Tatr.

To ważna informacja w kontekście ferii zimowych w całym kraju. Do 9 lutego trwa przerwa w nauce w Małopolsce oraz w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Od poniedziałku 10 do niedzieli 23 lutego będą wypoczywać uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Autobusy pojadą nie tylko na trasie Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Chochołów, ale dalej w kierunku Słowacji, do term w Orawicach, Zamku Orawskiego, Zuberca i stacji narciarskiej na Rohaczach czy Dolnego Kubina.

Co ważne autobusy kursują w czasie ferii zimowych codziennie, także w soboty i niedziele. Do dyspozycji pasażerów oddano dwie pary kursów w każdą stronę, po jednym kursie porannym i popołudniowym.

- informuje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Niewątpliwie atutem nowych połączeń jest atrakcyjna cenowo oferta biletowa. Koszt normalnego biletu jednorazowego, za przejazd pomiędzy przystankami na terenie Polski, to wydatek od 3 do 4,50 zł. Na trasie pomiędzy Bukowiną Tatrzańską a Chochołowem obowiązują ustawowe ulgi.

Realizująca przewozy firma Eurozebra przygotowała również atrakcyjną ofertę biletów na przejazd między Chochołowem, a miejscowościami położonymi u naszych południowych sąsiadów. W tym wypadku cena biletu jednorazowego waha się od 3 do 13,50 zł. Miłośnicy białego szaleństwa mogą zabrać ze sobą sprzęt narciarski bez dodatkowych opłat.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy, biletów oraz punktów sprzedaży są dostępne na stronie: www.eurolinia.pl

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM/ Departament Infrastruktury Drogowej i Transportu UMWM