Czy żyjemy w najlepszych czasach w historii ludzkości?
Wielu ekonomistów i filozofów skłania się ku tej tezie. I rzeczywiście jeśli spojrzymy na długość życia ludzi, szybkość i zakres rozwoju technologicznego czy poziom rozwoju społecznego można mieć wrażenie, że jest to czas nieograniczonych możliwości i prawdziwy złoty wiek homo sapiens.
Coraz częściej pojawia się jednak pytanie o koszty. Nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale również społecznym i klimatycznym:
- Czy ten świat, który stworzyliśmy opiera się na zrównoważonym podejściu do zasobów?
- Czy wszyscy ludzie mają taki sam dostęp do zasobów lub możliwości rozwoju?
- Czy realnie zostawiamy po sobie Ziemię lepszą i przyjazną dla kolejnych pokoleń?
- I wreszcie - czy nam samym żyje się dobrze?
Na powyższe pytania spróbują odpowiedzieć zaproszeni eksperci wywodzący się m.in. ze środowiska oświaty czy organizacji społecznych. Podczas prelekcji, wywiadów i paneli dyskusyjnych organizatorzy i eksperci poszukają również odpowiedzi na poniższe pytania:
- Czy czasy, w których żyjemy zapewniają nam rozkwit i wszelkie możliwości, czy też raczej mierzymy się już z zagadnieniem ogólnoświatowego kryzysu?
- Czy lokalne przedsięwzięcia, to tylko trend, czy też inicjatywy, które realnie i pozytywnie wpływają na życie ludzi?
- Czy realne jest dziś podejmować świadome decyzje, myśleć krytycznie i wyzwolić się z presji społecznej?
- Czy odpowiedzialność równa się ograniczenie?
Konferencja skierowana jest do przedstawicieli placówek oświatowych, instytucji z zakresu edukacji, organizacji pozarządowych, administracji i samorządu czy przedsiębiorców, jak również studentów studiów CSR i zrównoważonego rozwoju, studiów pedagogicznych i studiów pokrewnych.
Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej, tj.:
- Stacjonarnie – w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przy Al. Jana Pawła II 39 (konieczność rejestracji, liczba miejsc ograniczona),
- Online (konieczność rejestracji).
Program i rejestracja dostępny na stronie internetowej wydarzenia
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja organizowana w ramach Projektu pn. “Nauczyciele dla Zrównoważonego Rozwoju – Wspólna Droga w Przyszłość”. Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.