Na terenie miasta Krakowa i powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego – od komunikatu przesłanego wczoraj o godzinie 22:00 nie stwierdzono nowych zagrożeń powodziowych na wodach i urządzeniach kontrolowanych przez MZMiUW. Dalej utrzymuje się wysoki stan wód na rzekach z tendencją malejącą.
Na terenie powiatów nowosądeckiego i gorlickiego – w dalszym ciągu podwyższony poziom rzeki Dunajec oraz pozostałych wód i potoków z tendencją spadkową. Podtopienia ustępują.
Na terenie powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego – aktualnie na rzece Białej stan powyżej alarmowego występuje jedynie w Tuchowie, natomiast w Tarnowie i Gromniku ogłoszony jest stan ostrzegawczy z ciągła tendencją spadkową.
Na Dunajcu w większości miejsc występują stany ostrzegawcze, w Żabnie i na rzece Breń ogłoszony jest stan alarmowy, ale poziom wód nadal się obniża.
Na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego - występuje zagrożenie powodziowe na administrowanych wodach, ogłoszone zostały alarmy powodziowe.
Wody w korytach poszczególnych potoków systematycznie opadają. Nadal występują lokalne rozlewiska w gminie Łapanów, Nowy Wiśnicz, Lipnica Murowana, Brzesko, Gnojnik.
Na rzekach następuje powolne zmniejszanie poziomu wód: Raba i Stradomka poniżej stanu alarmowego z tendencją do dalszego spadku. Na Wiśle nadal utrzymuje się stan alarmowy, ale także z tendencją malejącą. W Łapanowie oraz w Grabiu sytuacja bez zmian.
Od raportu z godziny 22:00 nie zmieniły się stany magazynowe - nie wydano żadnego sprzętu.
(psmo)