Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Drugie życie banerów wyborczych - posprzątajmy po kampanii

Środowisko
15 października 2019
Po kampanii wyborczej w całej Małopolsce pozostały tysiące plastikowych banerów, które psują krajobraz regionu. Wspólnie możemy to zmienić! - Przynieś baner do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my damy mu drugie życie, przerabiając go na torby i plecaki - apeluje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Wyborcza gorączka stygnie. Pozostały po niej tysiące plastikowych banerów, promujących kandydatów poszczególnych partii. Sprawdziłem, jak długo taki przedmiot może się rozkładać – okazuje się że ok. 400 lat! Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych – nie pozwólmy, aby banery wyborcze psuły krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska! Przynieście je do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy np. na torby i plecaki w duchu up-cyclingu

- zaapelował wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Banerowe, ekologiczne torby trafią do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań, organizowanych m.in. przez zespół EkoMałopolska. Zadbamy, aby twarze i nazwiska kandydatów nie były na nich rozpoznawalne.

Aby przekazać banery należy skontaktować się z Departamentem Środowiska UMWM (ul. Racławicka 56, Kraków), pod numerem telefonu: 12 29 90 908.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM