Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Co można zrobić dla klimatu w wakacje?

Środowisko
24 czerwca 2022
Zapraszamy do włączenia się do kolejnej edycji Małopolskiego Wyzwania „Tydzień dla klimatu”!

W pierwszych dniach lata skupiamy się na bardzo wakacyjnych tematach: wodzie i temperaturze. Zmiana klimatu, którą obserwujemy wokół siebie, ma na nie ogromy wpływ. Czy wakacyjne miesiące będą upalne? Suche? A może wystąpią gwałtowane opady, wichury i podtopienia? Jak możemy zapobiegać takim zjawiskom i jak się do nich dostosować? W dużym stopniu zależy to od nas i naszych codziennych wyborów! Dlatego właśnie, w czasie kolejnego „Tygodnia dla Klimatu” podpowiadamy, co robić, aby móc się cieszyć z dobrego klimatu w wakacje. Mamy także kilka rad dla wszystkich, którzy z trudem znoszą wysokie temperatury.

To ważne, by mieć świadomość, że warunki życia dla przyszłych pokoleń tworzymy nie tylko decydując się na poważne inwestycje, jak wymiana pieca czy termomodernizacja domu, ale także poprzez nasze codzienne nawyki. Takich nawyków uczy właśnie wyzwanie „Tydzień dla klimatu”. Jego poprzednie edycje, które dzięki mediom społecznościowym dotarły do ok. 50 tysięcy mieszkańców naszego regionu, pokazały, że Małopolanie są otwarci na dobre pomysły i lubią dbać o środowisko

– mówi wicemarszałek Małopolski Józef Gawron.

Poprzednie małopolskie wyzwanie „Tydzień dla klimatu” zostało docenione w konkursie „Samorządowy Lider komunikacji i promocji”, organizowanym przez „Dziennik – Gazetę Prawną” i miasto Gdynia.

Teraz zapraszamy do włączenia się do kolejnej edycji wyzwania! Tym razem zachęcamy Was m.in. do oszczędzania wody, zbierania deszczówki, chronienia się przed upałem naturalnymi sposobamikorzystania z dobroczynnych właściwości roślin w walce z wysokimi temperaturami.

Bądźcie z nami! Realizujcie pomysły przyjazne środowisku, udostępniajcie posty, a przede wszystkim rozmawiajcie o zmianach klimatu z rodzina i przyjaciółmi. Bo przecież to właśnie teraz, każdego dnia, decydujemy o swojej codzienności i klimacie dla przyszłych pokoleń.

Kolejne wyzwania możecie śledzić na FacebookuInstagramie lub Twitterze.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM / Departament Środowiska / JS