Spotkanie otworzyli: Marcin Ślusarski - z-ca dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, mł. insp. Piotr Kulesza - naczelnik Wydziału Prewencji i nadkom. Wojciech Chechelski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy powitali uczestników i wprowadzili w tematykę konferencji.
Wśród tegorocznych prelegentów znalazły się takie osoby jak: Naczelnik Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - mł. insp. Jan Klima, który przedstawił najnowsze zagadnienia dotyczące cyberprzestrzeni, natomiast prof. dr hab. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu omówił zjawisko „bullingu” czyli przemocy rówieśniczej wśród nastolatków zarówno tej spotykanej w świecie „online” jak i „offline”. Uczestnicy mieli też okazje doskonalić pod okiem specjalistów z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli umiejętności komunikacyjne oraz interpersonalne przydatne podczas pracy z młodzieżą.
Podczas ostatniego dnia konferencji Pani Anna Borkowska z NASK przybliżyła uczestnikom jak działa popularny w ostatnim czasie tzw. internetowy "challenge", a także kwestie związane z akceptacją własnego wizerunku wśród nastolatków i rolę Internetu w kreowaniu fałszywego wzoru do naśladowania przez młodych ludzi. Przedmiotowe konferencje odbywają się corocznie dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród policjantów prowadzących zajęcia w szkołach, dla których stanowią doskonałą okazję do aktualizacji wiedzy i wymiany doświadczeń w gronie specjalistów.
Małopolscy policjanci przeszli szkolenie z zakresu cyberzagrożeń
Sprawy społeczne i rodzina
05 października 2017
Bezpieczne korzystanie z z zasobów Internetu oraz zagrożenia i trudności, jakie to zjawisko ze sobą niesie, szczególnie w kontekście dzieci i młodzieży - to główny temat konferencji szkoleniowej małopolskich policjantów, która trwała od poniedziałku 2 października do środy 4 października 2017 r. w Zakopanem
Inne artykuły dotyczące tematu: Sprawy społeczne i rodzina
- Sprawy społeczne i rodzinaczwartek, 08 maja 2025Otwarty konkurs ofert „Rodzinna Małopolska” rozstrzygniętyZarząd Województwa Małopolskiego w dniu 5 maja 2025 r. rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację (...)
- Sprawy społeczne i rodzinaśroda, 30 kwietnia 2025Zakończyło się badanie „Postawy życiowe młodych Małopolan”Zespół Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego przeprowadził, we współpracy z Instytutem (...)
- Sprawy społeczne i rodzinapiątek, 21 marca 2025Nie tylko pierwszy dzień wiosny. Spotkanie z podopiecznymi Warsztatu Terapii ZajęciowejMają nieograniczone pokłady energii, uśmiechu i szczerości. Osoby z Zespołem Downa 21 marca obchodzą swoje święto. (...)
Najnowsze artykuły:
- Współpracaczwartek, 08 maja 2025Rozpoczął się cykl szkoleń dla NGO w ramach Małopolskiego Forum Organizacji PozarządowychZasady współpracy z samorządem województwa, prawne, etyczne aspekty funkcjonowania NGO oraz współpraca administracji (...)
- Środowiskoczwartek, 08 maja 2025Finał IV Małopolskiego Dnia KlimatuZa nami finał IV Małopolskiego Dnia Klimatu. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, a Ochotnica (...)
- Sportczwartek, 08 maja 2025Dla rozwoju futsalu w MałopolscePonad 130 tys. zł to wartość umowy, którą zawarło Województwo Małopolskie z Bocheńskim Stowarzyszeniem (...)