To dobra wiadomość dla Małopolan szukających szkoleń oraz kursów, dzięki którym zyskają nowe umiejętności. Już wkrótce poszerzy się oferta szkoleń dobrej jakości, realizowanych przez firmy ze znakiem Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych. Daje on gwarancję, że pieniądze wydane na kształcenie nie zmarnują się. Od teraz również instytucje prowadzące działalność szkoleniową i doradczą w Małopolsce, a które nie mają tutaj swojej siedziby, mogą ubiegać się o ten znak. Dzięki temu mieszkańcy regionu zyskają dostęp do jeszcze większej i różnorodnej oferty.
- Ten znak jakości to potwierdzenie, że dana instytucja zapewnia najwyższą jakość usług dopasowanych do wymagań obecnego rynku pracy – zaznacza Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego. – Teraz dzięki niemu będziemy mieć także możliwość weryfikacji firm doradczych i szkoleniowych, które działają w Małopolsce, ale niekoniecznie mają swoją siedzibę w naszym regionie – dodaje marszałek Jacek Krupa.
Z kolei wicemarszałek Stanisław Sorys, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za rynek pracy, zwraca uwagę, że kompetencje potwierdzone wysokiej jakości certyfikatem są bardzo ważnym składnikiem sukcesu zawodowego Małopolan. - Dlatego tak ważne dla nas jest, aby instytucje szkolące pracowników i oferujące im usługi doradcze dbały o jak najwyższy ich poziom, ponieważ przekłada się to na jeszcze wyższe kompetencje i umiejętności pracowników – podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys.
Znak MSUES funkcjonuje na rynku od 2014 r. Do tej pory otrzymało go prawie 150 małopolskich instytucji. Jest on jedynym znakiem jakości przyznawanym przez samorząd województwa w oparciu o Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno-Szkoleniowych, które są nowatorskim w skali całego kraju narzędziem potwierdzającym jakość kształcenia.
MSUES zawiera 20 standardów, które odnoszą się do usług edukacyjno-szkoleniowych, kompetencji kadry szkoleniowej, organizacji i obsługi klienta oraz zarządzania jakością usług szkoleniowych. Od września 2017 r. MSUES obejmuje również usługi doradcze.
- Znak jakości MSUES, stworzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z firmami szkoleniowymi, przedsiębiorcami oraz instytucjami publicznymi, zapewnia, że pieniądze inwestowane w szkolenia zarówno przez mieszkańców, jak i instytucje, które dofinansowują kursy, przynoszą konkretne efekty w postaci nowych umiejętności pracowników, a co za tym idzie – zyski dla firm – podkreśla Jacek Pająk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
Warto podkreślić, że Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie rozpoczął kampanię w mediach społecznościowych skierowaną do osób i firm, wydających pieniądze na szkolenia. Chce pokazać, że warto wybierać szkolenia wysokiej jakości – te ze znakiem MSUES.
Zobacz :

Szkolenia dobrej jakości, czyli jak Edison wynalazł żarówkę