Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Tour de Pologne: Jack Haig pierwszy na mecie pod Wielką Krokwią

Sport
04 sierpnia 2017
Australijczyk Jack Haig z grupy Orica-Scott zwyciężył w przedostatnim etapie 74. Tour de Pologne, prowadzącym z Wieliczki do Zakopanego. Jako drugi finiszował Wout Poels (Team Sky) tuż przed Bobem Jungelsem (Quick-Step Floors). W stolicy polskich Tatr, na mecie pod Wielką Krokwią zwycięzców dekorował m.in. marszałek Jacek Krupa.

Na 189-kilometrowy 6. etap Tour de Pologne kolarze wyruszyli spod Szybu Daniłowicza na terenie Kopalni Soli „Wieliczka”. Po pokonaniu trasy wiodącej przez Dobczyce, Mszanę Dolną, Rabkę-Zdrój oraz Czarny Dunajec na zawodników czekała 64-kilometrwa runda wokół Zakopanego z pięcioma górskimi premiami I kategorii Tauron: w Bustryku (106. i 170. kilometr), na Butorowym Wierchu w Kościelisku (116. i 180. kilometr) i na przełęczy Głodówka (143. kilometr). Po dwa zwycięstwa na premiach zapisali na swoich kontach Moreno Moser i Jack Haig. Jedyna Lotna Premia Lotto przy Nosalowym Dworze należała do Adama Stachowiaka z Orlen CCC Reprezentacja Polski.

Pierwszy na mecie (z 51-sekundową przewagą) zameldował się Australijczyk Jack Haig z grupy Orica-Scott. Kolejni byli Wout Poels (Team Sky) oraz Bob Jungels (Quick-Step Floors). Najlepszy z Polaków, Rafał Majka reprezentujący barwy Bora-Hansgrohe, finiszował na 8. pozycji. Na mecie pod Wielką Krokwią statuetkę zwycięzcy 6. etapu Tour de Pologne wręczył marszałek Jacek Krupa.

Etap z Wieliczki do Zakopanego nie przyniósł rozstrzygnięcia w walce o klasyfikację generalną. Trasa okazała się zbyt trudna dla dotychczasowego lidera, Petera Sagana, który odpadł z rywalizacji, a jego miejsce zajął zwycięzca 3. etapu z metą w Szczyrku, Dylan Teuns z BMC Racing Team. Na drugie miejsce awansował Rafał Majka, który do lidera traci zaledwie 6 sekund i stoi przed szansą na drugie zwycięstwo w Tour de Pologne.

Autor: Agenda UMWM w Nowym Sączu