Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Skawina: Uczniowie korzystają już z boiska od Małopolski

Sport
12 września 2018
- Na takim boisku można się poczuć jak profesjonalny sportowiec! – mówił w środę w Skawinie marszałek Jacek Krupa. Przy tutejszym Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych otworzono właśnie obiekt, który zmodernizowano dzięki inicjatywie Małopolskie boiska. W całym regionie uczniowie mogą korzystać już z pół setki nowoczesnych i bezpiecznych boisk od Województwa Małopolskiego.

W całej Małopolsce istnieje ok. 2 tysięcy boisk, z których mogą korzystać uczniowie. Część z nich jest już niestety w dość kiepskim stanie. Dlatego jako samorząd województwa małopolskiego zdecydowaliśmy się na uruchomienie programu, który sukcesywnie pomoże odzyskać im dawny blask. Dzięki pilotażowi projektu Małopolskie Boiska, na który przeznaczyliśmy aż 9 mln zł, tylko w tym roku gruntowny remont przeszły 54 boiska, w tym właśnie to w Zespole Szkół w Skawinie

– mówił w środę marszałek Jacek Krupa.

Warto przypomnieć, że zainteresowanie pilotażem projektu Małopolskie boiska było ogromne – w sumie chęć uczestnictwa wyraziło 106 jednostek samorządu terytorialnego, które zgłosiły do remontu 341 boisk sportowych. Finalnie udało się wyremontować 54 obiekty.

Jak zapowiedział marszałek Jacek Krupa, już wiadomo, że program Małopolskie boiska będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM