Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Rekordowy Puchar Polski w hokeju pod patronatem marszałka

Sport
29 grudnia 2014
Marszałek Marek Sowa uhonorował zawodników GKS Tychy – triumfatorów Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Spotkaniom w Kraków Arenie towarzyszyła rekordowa widownia i oprawa artystyczna rodem z ligi NHL.

W niedzielnym finale tyszanie pokonali KH Ciarko Sanok 3:1. Dzień wcześniej drużyna z Podkarpacia zwyciężyła w półfinale Comarch Cracovię (3:2) przy rekordowej widowni. W Kraków Arenie – najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce zasiadło prawie 13 tys. kibiców. To nowy rekord frekwencji na meczach hokejowych od czasów legendarnych mistrzostw świata grupy A w 1976 roku, gdy nasza reprezentacja w Katowicach pokonała ZSRR (6:4).

Kraków po raz pierwszy otrzymał możliwość przeprowadzenia finału Pucharu Polski od czasu utworzenia rozgrywek w 1969 roku. Zmagania w Kraków Arenie były ostatnim sprawdzianem organizacyjnym przed mistrzostwami świata grupy 1 A w kwietniu 2015 roku. Polska zagra wtedy o awans do elity z Włochami, Kazachstanem, Japonią, Ukrainą i Węgrami.

Turniej w Krakowie rozegrano pod honorowym patronatem marszałka Marka Sowy. Województwo Małopolskie zapewniło również wsparcie finansowe dla organizacji rekordowego Puchar Polski.