Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Sport
16 stycznia 2019
fot. Biuro Prasowe UMWM
18 stycznia 2019 - 20 stycznia 2019
Zakopane
Za nami Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W sobotnim konkursie drużynowym zwyciężyli Niemcy przed Austrią i biało-czerwonymi. W niedzielę bezkonkurencyjny okazał się Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki skończył zawody na 12 pozycji. Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Zawody od lat cieszą się ogromną popularnością jako największa cykliczna impreza zimowa w Polsce. Dzięki zakochanym w skokach narciarskich kibicom oraz niepowtarzalnemu urokowi zimowej scenerii, Zakopane gwarantuje najwyższe sportowe emocje.

Zakopane jest organizatorem PŚ nieprzerwanie od 2002 roku. Konkurs był na żywo transmitowany przez TVP, TVP Sport, Eurosport i kilka stacji telewizyjnych z zagranicy.

Po 17 z 28 konkursów prowadzi Kobayashi ale za nim jest trzech Polaków, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki (5 miejsce). To efekt znakomitego startu w Predazzo i dwóch trzecich miejsc Stocha oraz drugiego i pierwszego miejsca Kubackiego. Polska nadal prowadzi również w Pucharze Narodów przed Niemcami i Japonią.

Z powodu pogrzebu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, ś.p Pawła Adamowicza i ogłoszonej żałoby narodowej, podczas sobotniego konkursu w Zakopanem nie było oprawy muzycznej i zabawy na trybunach.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe