Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Pierwszy dzień Cavaliady za nami

Sport
03 marca 2023
Marek Lewicki i klacz La Pezi podczas skoku przez przeszkodę
fot. Dava Palej
La Pezi jest naturalnie szybka i naprawdę fajnie skakała - ocenił zwycięzca Marek Lewicki
Czwartkowy konkurs szybkości o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego wygrał Marek Lewicki, dosiadający 10-letniej klaczy La Pezi. Zmagania Speed Masters, zaliczane do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata zgromadziły na starcie 29 par. Małopolska jest partnerem wydarzenia.

W konkursie szybkości Speed Masters zrzutki na przeszkodach o wysokości 145 cm, przeliczane były na karne sekundy. - Parkur był stosunkowo trudny, ale konie były świeże i wypoczęte – również La Pezi. Przed Cavaliadą byliśmy na wyjeździe, ale na szczęście mam w domu syna, który włożył dużo serca i doskonale ją przygotował. Jest naturalnie szybka i naprawdę fajnie skakała – ocenił Marek Lewicki.

Na miejscu drugim, a pierwszym spośród zawodników zbierających punkty w finale Ligi Europy Centralnej, znalazł się Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ. Trzeci na podium był reprezentant Rumunii Damian Cojocariu na koniu Lancor.

W konkursie średniej rundy, o nagrodę Horse&Business Magazine, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, zwyciężył Robert Wilczewski na koniu Graefin Grey T. Tuż za nim uplasował się Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, a trzecia była Klara Kozioł na wałachu Rocky.

W konkursie małej rundy, o nagrodę IdeaExpo, triumfowała Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint. Drugie miejsce zajęła Lena Maruszak na koniu Canjer HST, a trzecie Lena Kołacka na wałachu Chivas.

W rundzie amatorów, o nagrodę prezesa zarządu Areny Kraków, najlepsza była Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Domagała na ogierze Ahmar Saphir, trzecia była  Jagoda Data na koniu Chenet.

W pierwszych powożeniowych zmaganiach, o nagrodę Gillmet Horses, pod patronatem marki Defender, wystąpiło pięć zespołów. W drugim nawrocie triumfował zawodnik Stowarzyszenia Ranczo Rubin – Krzysztof Szczepaniak z końmi Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-21 i Pluto XX-3. Tym samym awansował na drugie miejsce w tabeli Cavaliada Driving Tour.

Zwycięzcom wręczył nagrody Rafał Kosowski, radny województwa małopolskiego i przewodniczący sejmikowej komisji edukacji, kultury fizycznej, sportu i turystyki, reprezentujący na zawodach marszałka Witolda Kozłowskiego.

Cavaliada potrwa w Tauron Arenie Kraków do niedzieli 5 marca. zapraszamy do oglądania transmisji na żywo - tutaj

Sponsorem głównym Cavaliady Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Gospodarzem jest Kraków.

Galeria zdjęć