Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Miasteczko mistrzem Krakowskiego Nurtu Basketu Amatorskiego

Sport
04 lutego 2017
od lewej: Antoni Wójtowicz (wiceprezes), Witold Mateuszuk (prezes) i drużyna Miasteczka zaraz po zwycięskim finale
Wydarzeniem 34. sezonu koszykarskich rozgrywek (4 lutego) była gra Łukasza Kasperca, wychowanka Wisły Kraków i byłego zawodnika Prokomu Trefla Sopot, który wygrał pięć z dziewięciu klasyfikacji statystycznych.

Kasperzec przeżywa drugą młodość. Jako 42-latek w zakończonej edycji ligi był niedościgniony w rzutach osobistych (51/58 – 88% skuteczności), w rzutach z gry (66/106 – 62%) i asystach (6,6 na mecz). Został też królem strzelców (31,3 pkt na mecz) i najlepszym zawodnikiem rozgrywek - MVP. Jedynie w meczu o trzecie miejsce Kasperzec nie był w stanie poprowadzić GG Media do zwycięstwa, mimo 25 punktów na koncie. Mecz miał niesamowity przebieg. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Na skutek kontuzji i kolejnych wykluczeń za popełnione przewinienia GG Media kończyło mecz w dwójkę. Łowcy zachowali się bardzo sportowo, w miarę wykruszania się przeciwników wycofywali z gry swoich zawodników i ostatecznie triumfowali (87:80).

W wielkim finale losy meczu ważyły się do ostatniej minuty. Szczęście uśmiechnęło się do Miasteczka, które pokonało Snajperów (80:73).

W rozgrywkach rywalizowały 64 zespoły i 830 zawodników. W trakcie każdego weekendu toczyły się 32 spotkania, a w całym sezonie rozegrano 305 meczów. Imponujące liczby potwierdzają, że KNBA należy do najlepiej zorganizowanych amatorskich lig koszykówki w Polsce. Na zakończenie okolicznościowe medale i okazałe puchary ufundowane przez Jacka Krupę, marszałka województwa małopolskiego wręczyli Witold Mateuszuk, prezes i Antoni Wójtowicz, wiceprezes KNBA. Patronat honorowy nad rozgrywkami roztoczył marszałek Jacek Krupa. 35. edycja rozpocznie się już w marcu. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników koszykówki do wzięcia udziału.