Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Marko Kump zwycięzcą 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Sport
14 czerwca 2015
Słoweniec Marko Kump zwycięzcą 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego Słoweniec Marko Kump zwycięzcą 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego
Od Krakowa, przez Alwernię, Miechów, Niepołomice, Szczyrzyc, Nowy Targ aż do Starego Sącza wiodła trasa trzech etapów 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Adrian Kurek z CCC SPRANDI POLKOWICE jako pierwszy zameldował się na mecie trzeciego etapu wyścigu w Starym Sączu. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Słoweniec Marko Kump z ADRIA MOBIL, zaś najlepszą ekipą okazał się KOLSS-BDC TEAM z Ukrainy. Zwycięzców dekorował członek Zarządu Leszek Zegzda w towarzystwie burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Adrian Kurek został zwycięzcą ostatniego, 138-kilometrowego górskiego odcinka (Nowy Targ - Sierockie - Gliczarów - Białka Tatrzańska - Łapszanka - Ochotnica Dolna - Łącko - Stary Sącz). Polak wyprzedził m.in. Ukraińca Sergiy’a Lagkuti oraz Niemca Silvio Herklotz’a.

Zwycięzcą 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz właścicielem pomarańczowej koszulki, został jeden z najlepszych europejskich kolarzy, triumfator dwóch pierwszych etapów z metami w Miechowie i w Szczyrzycu, Słoweniec Marko Kump z ADRIA MOBIL. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął kolarz ukraiński Vitaliy Buts (KOLSS-BDC TEAM), zaś trzecie Duńczyk Martin Herbek (RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM). Najlepsi Polacy: Kamil Zieliński (DOMIN SPORT) i Dariusz Batek (WIBATECH FUJI ŻORY) zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce.

Koszulką Tauron Polska Energia dla najaktywniejszego kolarza, lidera klasyfikacji sprinterskiej udekorowany został Silvio Herklotz, a zieloną koszulką CCC Shoes & Bags dla najlepszego górala Martin Herbek. Duńczyk triumfował również w kategorii najmłodszych kolarzy, zdobywając białą koszulkę Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W klasyfikacji drużynowej wygrała polsko-ukraińska ekipa KOLSS-BDC TEAM.

Puchary oraz koszulki dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczali m.in.: członek Zarządu Leszek Zegzda oraz burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Małopolski Wyścig Górski to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz letnich imprez sportowych Małopolski. Po Tour de Pologne to druga najważniejsza tego typu impreza w Polsce. Rokrocznie Tour of Malopolska jest areną zmagań czołowych kolarzy z polski i zagranicy. W 53. edycji startowały 22 ekipy ze 132 zawodnikami z 11 krajów.