Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolski Wyścig Górski

Sport
14 maja 2012
W Bukowinie Tatrzańskiej zakończył się jubileuszowy 50. Małopolski Wyścig Górski. W uroczystości dekoracji zwycięzców wziął udział Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego.

Marszałek Marek Sowa wręczył żółtą koszulkę zwycięzcy wyścigu Markowi Rutkiewiczowi z grupy CCC Polsat Polkowice. Polski zawodnik wygrywając ostatni etap z Rabki Zdrój do Bukowiny Tatrzańskiej zapewnił sobie nie tylko zwycięstwo w klasyfikacji końcowej, ale także zdobył zieloną koszulkę dla najlepszego „górala” wyścigu oraz koszulkę niebieską dla najlepszego polskiego kolarza w wyścigu. W klasyfikacji końcowej jubileuszowego wyścigu drugie miejsce zajął Paweł Cieślik a trzecie Mariusz Witecki (obaj Bank BGŻ Team). Zespół drugiego i trzeciego zawodnika wyścigu wygrał klasyfikację drużynową. Grono zwycięzców w poszczególnych kategoriach uzupełniają Stefan Gaebel z Niemiec (najbardziej aktywny kolarz) oraz jego rodak David Bartl (najlepszy zawodników do 23 lat).

50. Małopolski Wyścig Górski rozpoczął się 9 maja Kolarskim Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa a przez następne trzy dni zawodnicy rywalizowali na etapach: Niepołomice-Miechów, Chełmek-Jodłownik oraz Rabka Zdrój–Bukowina Tatrzańska. W wyścigu wystartowało 94 zawodników z 17 ekip, w tym 7 zagranicznych. Do mety dotarło 48 kolarzy.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego był współorganizatorem wyścigu.