Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

2019 rok pod znakiem sportowych eventów

Sport
15 grudnia 2018
Chcesz zorganizować zawody sportowe z udziałem sportowców z naszego regionu, pozostałych województw, a może nawet innych części Europy i świata? Już teraz możesz starać się o dofinansowanie na organizację interesujących wydarzeń w ramach programu „Małopolska na sportowo”. Na ten cel w przyszłym roku samorząd województwa przeznaczy ponad 1,7 mln zł.

Choć 2018 rok jeszcze trwa, to jedno już teraz jest pewne – na małopolskich halach i boiskach w przyszłym roku nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji. Będzie to możliwe dzięki programowi „Małopolska na sportowo”, który jest zaledwie jedną z wielu inicjatyw Województwa Małopolskiego, dzięki którym co roku w całym regionie odbywa się mnóstwo wydarzeń skierowanych zarówno do najmłodszych mieszkańców, jak i do seniorów. 

Ogłoszony właśnie konkurs daje możliwość otrzymania dofinansowania na organizację eventów skierowanych chociażby do studentów, osób z niepełnosprawnościami czy też mieszkających z dala od miast.  Dzięki przyznanym dotacjom będzie można zorganizować turnieje i zawody sportowe – zarówno te o randze wojewódzkiej, ale też ogólnopolskiej czy nawet międzynarodowej.

Warto przypomnieć, że o dotacje na ten cel mogą starać się małopolskie NGO-sy, które zajmują się upowszechnianiem kultury fizycznej w naszym regionie. Wnioski o dofinansowanie można składać do 2 stycznia 2019 r.

Więcej szczegółów, w tym wszelkie niezbędne dokumenty aplikacyjne, można znaleźć tutaj.

Galeria zdjęć