Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Joy Ride Festiwal 2019

Sport
17 maja 2019
17 maja 2019 - 19 maja 2019
Prawie dziesięć tysięcy zawodników i miłośników rowerowego szaleństwa w jednym miejscu, 8 niezwykle emocjonujących dyscyplin, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród startujących, a także liczne atrakcje w rowerowym miasteczku – na to wszystko mogą liczyć uczestnicy i kibice, którzy w ten weekend (17-19 maja) odwiedzą Kluszkowce podczas Małopolska Joy Ride Festiwal.

Na ten jeden majowy weekend cała Polska zjeżdża do Kluszkowiec, by wspólnie stworzyć niepowtarzalny klimat w rowerowym miasteczku. Podobnie jak rok temu 100% emocji na festiwalu zapewnia Małopolska, zachęcając jednocześnie do korzystania z malowniczych tras rowerowych VeloMałopolska. Zapraszam serdecznie całe rodziny na to niepowtarzalne, pełne emocji widowisko

– mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Rowerowe miasteczko

Przepiękny widok na Tatry, a poniżej malownicze jezioro Czorsztyńskie – na taki krajobraz będą spoglądać przez najbliższe trzy dni wszyscy, którzy przybędą do Kluszkowiec, by poczuć ten niepowtarzalny klimat rowerowego miasteczka. Wydarzenie, na które każdego roku przyjeżdża tysiące miłośników dwóch kółek, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania już na stałe wpisało się w kalendarz małopolskich imprez rowerowych. Doborowe towarzystwo cyklistów, testowanie nowych sprzętów oraz mnóstwo atrakcji – tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród zróżnicowanych dyscyplin rowerowych będzie można podziwiać:
• Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami,
• Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów,
• Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną,
• BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji,
• Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
• Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów,
• Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

Dla amatorów turystyki rowerowej zostaną zorganizowane szosowo-szutrowe wycieczki trasami VeloMałopolska. Piękne widoki i 100% rowerowych emocji gwarantowane!

Zawody dla dzieciaków

Na Małopolska Joy Ride Festiwal nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku w trakcie trzydniowego rowerowego święta zostanie rozegrany kids race, czyli zawody dla dzieci do 13 roku życia! Trasa przygotowana przez organizatorów będzie w 100% bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie będzie czekać nagroda! Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci i to również tych najmłodszych, jak i rodziców.

W strefie Małopolski na dzieci będzie czekać również szkoła bezpiecznej jazdy, gdzie wykwalifikowani instruktorzy przez zabawę będą uczyć dzieciaki prawidłowej jazdy na rowerze.

Targi sportowe i darmowe szkolenia

Poza niepowtarzalnym klimatem oraz niezwykle widowiskową rywalizacją sportową w 8 różnych dyscyplinach organizatorzy przygotowali targi, na których wystawi się 60 firm z branży. Na stoiskach wielbiciele jednośladów znajdą rowery, kaski, odzież sportową, nowinki technologiczne, czyli wszystko to, co niezbędne, by w pełni cieszyć się sezonem rowerowym.

Na festiwalu, najlepsze firmy udostępniają także ponad 200 rowerów do testów! To doskonała okazja, by na miejscu nie tylko wypróbować kilka z nich, ale także uzyskać wszelkie interesujące nas informacje na temat danego jednośladu. Na miejscu będzie można wziąć udział także w darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy, fizjoterapii, mechaniki roweru, a nawet podstaw techniki jazdy na rowerze górskim!

Zapowiedź Małopolska Joy Ride Festiwal Kluszkowce 17-19 maja 2019

Festiwal wspierają:

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, Shimano, BIKE by SG
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open, 72D, Velo Małopolska

Galeria zdjęć