Turniej rozpoczął się sobotnią, poranną galą otwarcia w hali widowiskowo-sportowej
w Myślenicach. W wydarzeniu udział wzięli młodzi piłkarze z Polski i Europy. W oficjalnym otwarciu turnieju Małopolskę reprezentowała Radna Województwa Małopolskiego Małgorzata Szostak.
Pierwszy dzień turnieju to faza grupowa rozegrana w Myślenicach, która obfitowała
w emocjonujące mecze, piękne gole i niespodziewane rozstrzygnięcia. W niedzielę zawodnicy przenieśli się do Wieliczki, gdzie rozegrano fazę pucharową – ćwierćfinały, półfinały oraz mecze o medale.
W półfinałach Akademia Piłkarska Jagiellonia Białystok po rzutach karnych pokonała Wisłę Kraków, a Dinamo Zagrzeb minimalnie ograło Legię Warszawa 1:0. W meczu o trzecie miejsce Wisła zrewanżowała się warszawiakom, zwyciężając 1:0 i zdobywając brąz.
Finał przyniósł widowiskową grę w wykonaniu Dinama. Chorwaci, prezentując dojrzały futbol i wysoką skuteczność, nie dali szans Jagiellonii, wygrywając 3:0 i zdobywając tytuł mistrzowski Salt Mine Cup 2025.
Jubileuszowa edycja nieco różniła się od poprzednich. W tegorocznej edycji zdecydowano się zwiększyć udział najsilniejszych akademii piłkarskich z Polski. Dzięki tej decyzji, w turnieju zobaczyliśmy polski oddział Borussi Dortmund! Nie zabrakło przedstawicieli akademii topowych klubów w kraju. Do Myślenic i Wieliczki ponownie zawitały m.in ekipy Legii Warszawa, Jagielloni Białystok, Rakowa Częstochowa, Lecha Poznań, Górnika Zabrze, Śląska Wrocław. Zagrała również krakowska Wisła, Hutnik Kraków oraz Akademia Mistrzów Cracovia.
Organizator Fundacja Mali Mistrzowie zapowiedział już kolejną edycję Salt Mine Cup
w 2026 roku, która – jak podkreśla fundacja – ma być jeszcze bardziej spektakularna.
Małopolska była Partnerem Głównym wydarzenia.