Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Dwie dziesiąte sekundy na wagę zwycięstwa

Sport
09 października 2023
Erick Leon Ndiema i Hilda Jelagat Kiptum najlepsi w 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim. Partnerem wydarzenia (8.10) była Małopolska.

Walka o wygraną wśród mężczyzn trwała do ostatnich metrów. Jako pierwsi w Tauron Arenie Kraków pojawili się dwaj Kenijczycy – Eric Leon Ndiema oraz Kennedy Kimutai Kaptila. W blasku świateł, przy dopingu kibiców, po zaciętej walce o 0,2 sekundy wygrał Ndiema (1:02:14,3), tym samym sięgając po zwycięstwo w krakowskim półmaratonie drugi rok z rzędu.

Najlepszy z Polaków – Mateusz Kaczor - finiszował na czwartym miejscu (1:04:14,9). Najszybsza Polka – Monika Jackiewicz - dotarła na metę jako druga zawodniczka (1:13:18,6).

W ramach 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozegrano też Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów, Nauczycieli i Leśników.

Kompletne wyniki 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego znajdują się TUTAJ

W biegu wystartowały 7634 osoby z niemal 50 krajów, a 7589 z nich zameldowało się na linii mety w Tauron Arenie Kraków. 808 zdobyło Królewską Triadę Biegową 2023 za ukończenie 20. Cracovia Maraton, PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców i 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii autorstwa Szymona Gruchalskiego TUTAJ

Fotografie zaprezentowane poniżej wykonali Szymon Gruchalski, Mateusz Chwajoł/ Zarząd Infrastruktury Sportowej, Grawit Nosiadek/ ZIS (dron)

Wspólnie z półmaratończykami sprzed Areny tradycyjnie już wystartowali biegacze na 5 km - Piątka dla krakowskiego sportu. Wygrali Ukrainiec Roman Adamowicz i Monika Kaczmarek.

Autor: Biuro Prasowe UMWM/ Wak