Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Ciężka praca, sukces i spełnione marzenia

Sport
12 marca 2024
Reprezentacja Polski zdobyła 26 medali podczas Zimowych Igrzysk Europejskich Virtus zorganizowanych w Zakopanem. Małopolska była partnerem wydarzenia.

Igrzyska wyłoniły niemal 300 medalistów w narciarstwie alpejskim (mistrzostwa świata – MŚ- i Europy - ME), ergometrze wioślarskim (ME i MŚ), koszykówce 3x3 mężczyzn (ME) oraz futsalu (ME).

Za walkę w ergometrze szczególne wyróżnienie należą się naszym debiutantkom. Adriana Czekaj wywalczyła złoty medal na dystansie 500 m oraz srebrne na 1000 m i 2000 m. Agata Pitura zdobyła brąz na 1000 m i 2000 m. Mieszany zespół Polski i Portugalii był trzeci w sztafecie 4x500 m oraz 4x1000 m, pokazując fantastyczną współpracę międzynarodową.

Igrzyska Virtus w narciarstwie okazały się wielkim sukcesem dla Polski. Zawody rozegrano na Kasprowym Wierchu, gdzie nasi alpejczycy wywalczyli 19 medali w supergigancie, slalomie, gigancie i kombinacji alpejskiej. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach niepełnosprawności, pokazując niesamowitą determinację i talent. Wśród narciarzy, Antoni Wiercioch (grupa II2) i Aleksandra Andrejko (grupa II3) dominowali na stokach, zdobywając po cztery medale. Klemens Zięba (grupa II2) sprawił wielką radość wygrywając swoje pierwsze dwa brązowe medale. Brąz wywalczyła także Patrycja Strama, startująca w grupie II2. Sukces i spełnione marzenia to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania.

Nasze zespoły w futsalu oraz koszykówce 3x3 zajęły czwarte miejsca na mistrzostwach Europy, zdobywając cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej.

ZIE Virtus przygotował Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem. Podczas imprezy emocje sięgały zenitu, początkowo z powodu pogody, która uniemożliwiła przeprowadzenie jednej z dyscyplin- narciarstwa biegowego, a następnie już tylko ze względu na sportową rywalizację na najwyższym poziomie.