Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Za nami XLIV sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego

Samorząd
10 września 2021
Zakończyła się XLIV sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni zdecydowali o podjęciu uchwały w sprawie odwołania z członkostwa w Zarządzie Województwa Małopolskiego i zwolnienia z pełnienia obowiązków Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza, a także podjęli uchwałę w sprawie wyboru nowego Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Nowym Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego został Józef Gawron.

Partia Jarosława Gowina – Porozumienie opuściło koalicję Zjednoczonej Prawicy, a Pan Tomasz Urynowicz złożył rezygnację z członka naszego klubu. Co za tym idzie utracił poparcie naszego klubu. To rzecz oczywista, że spowodowało to jedno działanie – złożenie wniosku o odwołanie Pana Tomasza Urynowicza z funkcji wicemarszałka województwa małopolskiego

- mówił marszałek Witold Kozłowski.

Z wicemarszałkiem Tomaszem Urynowiczem współpracowaliśmy przez blisko 3 lata. Wiele rzeczy udało nam się z powodzeniem zrealizować. Pragnę serdecznie podziękować za ten okres współpracy

- dodał marszałek Witold Kozłowski.

W głosowaniu tajnym w sprawie odwołania z członkostwa w Zarządzie Województwa Małopolskiego i zwolnienia z pełnienia obowiązków Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza wzięło udział 35 radnych. Głosów ważnych oddano 29, a głosów nieważnych oddano 6. Za odwołaniem zagłosowało 23 radnych, przeciw było 6 radnych.

W związku z odwołaniem wicemarszałka Tomasza Urynowicza konieczne było powołanie nowego Członka Zarządu Województwa. Radni zdecydowali o powołaniu na stanowisko wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona, radnego Województwa Małopolskiego. W Sejmiku Województwa Małopolskiego pełni funkcję II wiceprzewodniczącego komisji ds. Strategii Karpackiej, a także jest członkiem komisji Ochrony Zdrowia, komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej i komisji Audytu.

W głosowaniu tajnym nad tym punktem porządku obrad wzięło udział 35 radnych. Głosów ważnych oddano 34, a głosów nieważnych oddano 1. Za powołaniem Józefa Gawrona było 25 radnych, przeciw było 9 radnych. 

Dziękuję za pozytywny werdykt. Proszę, aby ta życzliwość, którą mnie dzisiaj Państwo obdarzyliście towarzyszyła do końca kadencji

- powiedział nowy wicemarszałek Józef Gawron.

Galeria zdjęć