Podczas sesji podjęto też uchwałę w sprawie przekształcenie Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Zgodnie z uchwałą Sejmiku z dniem 30 września 2005 r. Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie zostanie przekształcony poprzez włączenie w jego strukturę organizacyjną samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej p. "Krakowski Szpital Reumatologii i Rehabilitacji w Krakowie". Procedura ta ma na celu wzmocnienie i wykreowanie w oparciu o posiadane zasoby dwóch jednostek: Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla oraz Krakowskiego Szpitala Reumatologii i Rehabilitacji - wyspecjalizowanej jednostki zachowawczego lecznictwa stacjonarnego o dużym potencjale na rynku usług medycznych w Krakowie, a także stworzenie w perspektywie średnioterminowej tj. ok. 3 lat, w oparciu o nieruchomość przy ul. Focha w Krakowie - Centrum Reumatologii i Rehabilitacji koncentrującego wszystkie dostępne w Krakowie zasoby lecznictwa reumatologicznego. Przekształcenie polegać będzie na włączeniu KSRiR w strukturę organizacyjną SS im. J. Dietla w Krakowie. Tym samym SS im. J. Dietla stając się następcą prawnym KSRiR uzyska wzmocnioną pozycję na rynku, z poszerzoną ofertę świadczeń. W wyniku połączenia powstanie jednostka lecznictwa szpitalnego z ok. 370 łóżkami, hospitalizująca w skali roku ok. 10 tysięcy pacjentów w trybie całodobowym, o szerokiej działalności w trybie dziennym i ambulatoryjnym, zatrudniająca pracowników na ok. 630 etatach, dysponująca aktywami na poziomie ok. 32 milionów złotych, z dobrą strukturą pasywów, z przychodami na poziomie 25 milionów złotych, ze zdolnością generowania zysków na poziomie, co najmniej 2 proc. przychodów tj. ok. 500 tysięcy złotych oraz rocznej nadwyżki finansowej (liczonej jako suma zysku netto i amortyzacji) na poziomie 1,6 miliona złotych. W zdolności do generowania poważnych nadwyżek finansowych upatruje się źródła powodzenia programu rozwojowego, który byłby oparty o środki strukturalne Unii Europejskiej (75 proc.) w ramach budżetu UE rozpoczynającego się w 2007 roku.
Podczas XXXV sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego ślubowanie złożyła nowa radna województwa małopolskiego - Małgorzata Padło. Nowa radna zastąpiła radnego Czesława Kwaśniaka. Na poprzedniej sesji Sejmik przyjął uchwałę w sprawie wygaśnięcia jego mandatu. Małgorzata Padło w 2002 roku startowała w wyborach z listy Ligi Polskich Rodzin w okręgu nr 5. Jest najmłodszą radną w małopolskim Sejmiku.
Radna Małgorzata Padło
Małgorzata Padło urodziła się w 1982 roku w Tarnowie. W tym mieście mieszka do dziś. Jest studentką - obecnie studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na kierunku Administracja Publiczna. Wcześniej uczyła się w Niepublicznej Szkole Biznesu w Tarnowie (kierunek administracja). Pracuje w Komitecie założycielskim Tarnowskiego Stowarzyszenia Studentów, praktykę zawodową odbywała w Kancelarii Rady Miejskiej w Tarnowie. Mówi biegle w języku angielskim, dobrze po francusku i włosku. Małgorzata Padło pracować będzie w Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Sejmik Województwa Małopolskiego zdecydował dziś również m.in. o przystąpieniu Województwa Małopolskiego do Fundacji Regionów Europejskich na Rzecz Badań nad Edukacją i Kształceniem Zawodowym (FREREF). Zaproszenie Województwa Małopolskiego do Fundacji jest wynikiem podjętej w 2003 r. współpracy z regionem Rhones-Alpes. Głównym celem Fundacji jest promocja rozwoju badań w zakresie edukacji i szkoleń w członkowskich regionach. Fundacja została utworzona w 1991 roku. Obecnie jej członkami są: region Rhones-Alpes, Badenia-Wirtembergia, Katalonia, Wspólnota Francuska w Belgii, Lombardia, Republika Kantonu Genewskiego, Luksemburg i Baleary oraz naukowcy, przedstawiciele uniwersytetów i instytucji zajmujących się problematyką kształcenia ustawicznego z Lyonu, Grenoble, Mediolanu, Liege, Barcelony i Genewy. Uczestnictwo Małopolski w Fundacji umożliwi m.in. przygotowywanie wspólnie z partnerami zagranicznymi projektów z zakresu kształcenia ustawicznego, współfinansowanych ze środków Fundacji i środków zewnętrznych, w tym Unii Europejskiej.