Na mocy podpisanej umowy, unijne pieniądze pójdą m.in. na rozwój bazy dydaktycznej Katedry Telekomunikacji w zakresie nowoczesnych sieci optycznych. W ramach projektu utworzona zostanie infrastruktura techniczna laboratorium sieci optycznych, co umożliwi prowadzenie w Katedrze Telekomunikacji AGH nowoczesnych ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów oraz doktorantów. Dzięki dofinansowaniu z MRPO laboratorium zostanie wyposażone w odpowiedni sprzęt sieci optycznych oraz niezbędne urządzenia pomiarowe, a także zainstalowanie stanowisk laboratoryjnych.
Na liście dofinansowanych projektów znalazła się także adaptacja i doposażenie laboratorium badawczego metali i stopów pod kątem analiz odlewów i zabytków archeologicznych na Wydziale Odlewnictwa AGH. Dofinansowanie projektu pozwoli studentom na praktyczne zapoznanie się z procesem produkcji odlewów wraz z ich oceną jakościową. Umożliwi ono też analizowanie nowoczesnych tworzyw dla rozwoju przemysłu, w efekcie czego powstaną nowe materiały na osnowie aluminium, miedzi, cynku, magnezu i innych metali oraz innowacyjne technologie w zakresie uszlachetniania i odlewania. Badaniami metaloznawczymi objęte zostaną też obiekty jubilerskie, zabytkowe i archeologiczne, niemożliwe dotychczas do przeprowadzenia, wymagające bardzo precyzyjnych nieniszczących pomiarów na obiektach zabytkowych.
Unia dofinansuje również budowę Centrum Komputerowego (Informatyki) AGH. Planowana jest budowa nowego budynku na potrzeby Centrum. Stanie on w obrębie ulic Nawojki – Kawiory, w dzielnicy V Krowodrza i znajdzie się w nim Katedra Informatyki AGH. W ramach inwestycji powstanie czterokondygnacyjny, podpiwniczony budynek. Znajdą się w nim sale wykładowe, seminaryjne, laboratoria, pokoje pracowników naukowych, a także pomieszczenia administracyjne i techniczne oraz garaże na poziomie piwnic. W Centrum zostaną utworzone pomieszczenia dla 30 doktorantów, 15 miejsc dla osób zatrudnionych na etatach do projektów europejskich i realizacji grantów, ponadto – pomieszczenia dla visiting professors.
Dzięki unijnemu dofinansowaniu powstanie także profesjonalne Multimedialne Centrum Językowe dla studentów kierunków technicznych AGH. Wyspecjalizowane zajęcia z języka technicznego będą prowadzone zgodnie z kierunkiem specjalizacji i obejmą m.in.: elektronikę, elektrotechnikę, informatykę, automatykę, inżynierię mechaniczną i robotykę, fizykę, matematykę stosowaną, inżynierię metali, informatykę przemysłową, inżynierię materiałową i ceramikę, górnictwo i geoinżynierię, odlewnictwo i metale nieżelazne, wiertnictwo nafty i gazu, produkcję paliw i energii, zarządzanie w przemyśle, a także nowe kierunki: inżynierię biomedyczną, fizykę biomedyczną oraz mechatronikę. Projekt ma również na celu stworzenie bazy sprzętowo-informatycznej dla wykładowców opracowujących materiały naukowe i dydaktyczne dla studentów oraz umożliwienie prowadzenia badań naukowych w zakresie metodologii nauczania języka obcego na kierunkach technicznych.