Jubileusz był okazją do wręczenia osobom zasłużonym dla szpitala odznaczeń państwowych, medali oraz statuetek św. Łukasza. Samorząd województwa małopolskiego uhonorował szpital Medalem Województwa Małopolskiego, za szczególne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia w Małopolsce. Wicemarszałek Wojciech Kozak i członek zarządu Stanisław Sorys przekazali medal na ręce dyrektor szpitala Anny Czech.
- Obchodzony jubileusz jest powodem do satysfakcji zarówno dla tych, którzy tworzyli jego historię oraz tych, którzy budują dzisiejszy jego kształt i wizerunek. Od początku działalności szpitala profesjonalizm, troska o zdrowie i komfort pacjentów były dewizą placówki – mówili przedstawiciele zarządu.
Wicemarszałek Roman Ciepiela przekazał listy gratulacyjne ordynatorom i pielęgniarkom oddziałowym. Podziękował wszystkim pracownikom za zaangażowanie i pracę jaką wkładają w codzienne działanie i rozwój placówki:
Państwa jubileusz sprawia mi podwójną satysfakcję. W latach 90-tych, jako ówczesny prezydent Tarnowa, a następnie na przełomie dekad, miałem możliwość współpracować przy drugim etapie tworzenia placówki. Obecnie, pełniąc różne funkcje w samorządzie województwa małopolskiego mogę wspierać rozwój szpitala z zadowoleniem obserwując jego wzrastającą rangę i zakres oferowanych świadczeń zdrowotnych – napisał wicemarszałek.
Przez cały 2013 rok z okazji jubileuszu odbywały się liczne konferencje naukowe, wykłady, spotkania ze specjalistami i darmowe badania profilaktyczne dla pacjentów.
Wieczór uświetnił występ artystów z Opery Krakowskiej.
***
Tarnowski Szpital jest największą placówką lecznictwa zamkniętego we wschodniej części województwa małopolskiego. W listopadzie 1993 roku szpital przyjął pierwszego pacjenta na oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Aktualnie prowadzi lecznictwo zamknięte na 680 łóżkach i 23 specjalistyczne poradnie konsultacyjne. Na rzecz podstawowej działalności szpitala pracują: blok operacyjny, zakład diagnostyki medycznej wraz z zespołem radiologii zabiegowej, zakład patomorfologii, zakład rehabilitacji leczniczej, centralna sterylizatornia oraz apteka szpitalna. Intensywnie rozwijają się neurochirurgia, kardiologia inwazyjna oraz leczenie onkologiczne. Dzięki wsparciu władz wojewódzkich w maju 2008 r. uruchomiony został zakład radioterapii z oddziałem radioterapii, który wraz z oddziałem onkologii klinicznej z pododdziałem chemioterapii, poradnią onkologiczną i poradnią radioterapii tworzą Tarnowski Ośrodek Onkologiczny. Zakres udzielanych świadczeń został poszerzony o pracownię medycyny nuklearnej oraz pracownię brachyterapi. Powstały również oddział rehabilitacji oraz ośrodek leczenia uzależnień i współuzależnienia. Region tarnowski przestanie być białą plamą na mapie opieki psychiatrycznej, bowiem w szpitalu planuje się utworzenie ośrodka psychiatrii złożonego z 2 oddziałów stacjonarnych (70 łóżek). Projekt wpisany jest w Małopolski Program Ochrony Zdrowia Psychicznego 2010-2015.