Obchody odbyły się na remontowanej właśnie płycie rynku w Starym Sączu. Jego modernizacja, współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, szacowana jest na ponad 10 mln zł i polega na przeobrażeniu funkcjonalno-użytkowym placu wraz z otaczającymi go ulicami przy jednoczesnym zachowaniu walorów historycznych układu urbanistycznego.
„Imieniny Starego Sącza”, na które przyjechali liczni burmistrzowie, wójtowie i samorządowcy z gmin powiatu, uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Stary Sącz – Imieniny na rynku
Samorząd
20 sierpnia 2006
Mimo trwającej nadal modernizacji średniowiecznego rynku, hucznie świętowano na nim „Imieniny Starego Sącza”. W uroczystości wziął udział, na zaproszenie burmistrza Mariana Cyconia, marszałek Janusz Sepioł.
Inne artykuły dotyczące tematu: Samorząd
- Samorządniedziela, 18 maja 2025Każdego dnia trzeba podtrzymywać pamięć o naszej historii81 lat temu 2 Korpus Polski dowodzony przez generała Władysława Andersa zdobył Monte Cassino. Krwawa (...)
- Samorządniedziela, 18 maja 2025Tu wszystko się zaczęło. 105. rocznica urodzin św. Jana Pawła II18 maja w Wadowicach odbyły się uroczyste obchody 105. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła (...)
- Samorządpiątek, 16 maja 2025Nowy Sącz. W trosce o rozwój małych ojczyzn i MałopolskiW Agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Nowym Sączu odbyły się kolejne z comiesięcznych (...)
Najnowsze artykuły:
- Zdrowieponiedziałek, 19 maja 2025Rodzina to drużyna. Zdrowe relacje, zdrowe wyborySzpital Kliniczny im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie wspólnie z Małopolskimi Parkami Zdrowia (...)
- Kulturaponiedziałek, 19 maja 2025Zakopane. Warsztaty dla dzieci i młodzieży Eko-przebrania. Stroje inspirowane naturąW środę 21 maja o godz. 16.00 zapraszamy do Galerii Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 na warsztaty Eko-przebrania. (...)
- Kulturaponiedziałek, 19 maja 2025Widowisko „Koronacja” w ramach obchodów Tysiąclecia Królestwa PolskiegoW Centrum Sztuki Mościce zaprezentowano spektakl „Koronacja”. To niezwykłe monumentalne widowisko obejrzeli m.in. poseł na (...)