Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Samorządowe rozmowy w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy

Samorząd
24 czerwca 2022
Marszałek Witold Kozłowski w czwartek w agendach UMWM w Zakopanem i Nowym targu spotkał się z przedstawicielami instytucji kultury Podhala, samorządowcami i strażakami. 23 czerwca marszałek rozmawiał także z burmistrzem Szczawnicy Grzegorzem Niezgodą.

Marszałek Małopolski rozmawiał m.in. ze starostą tatrzańskim Piotrem Bąkiem na temat wspólnych inwestycji, rozwoju powiatu i działań kulturalnych. W Zakopanem marszałek spotkał się także z dyrektorem Bukowiańskiego Centrum Kultury, które w przyszłym roku obchodzie 100-lecie, co także było przedmiotem rozmowy.

Jestem pod wrażeniem wielości pomysłów społeczności Podhala. Jeszcze na ten rok, ale także na przyszły zapowiadają się znakomite wydarzenia, jak chociażby XIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, Sabałowe Bajania i przyszłoroczny jubileusz Centrum Kultury w Bukowinie. Cieszę się, że po pandemicznym zamknięciu i ograniczeniach znowu małopolska kultura budzi się do życia i aktywności. Samorząd województwa chętnie wspiera kulturę!

- mówi marszałek Witold Kozłowski

W Nowym Targu z kolei, marszałek spotkał się z druhami z OSP Czorsztyn oraz z Andrzejem Różyńskim z Fundacji Dunajec.

Galeria zdjęć