Zgodnie z założeniem architektonicznym budynek szkoły, czyli Wioska Edukacyjna zostanie wpisany w lokalną specyfikę i otaczający krajobraz. Z jednej strony będzie wyróżniał się ponadczasowością, estetyką i funkcjonalnością, z drugiej zaś będzie komponował się z istniejącym już budynkiem Collegium Marianum, a także z otoczeniem i ukształtowaniem terenu.
Jestem przekonana, że powstająca Wioska Edukacyjna będzie miejscem sprzyjającym rozwojowi uczniów, a dzięki wysokiej jakości infrastrukturze również udogodnieniem dla pedagogów i nauczycieli. Liczę również na to, że nowa przestrzeń pozwoli dzieciom i młodzieży zdobywać wiedzę praktyczną, a także przyczyni się do rozwijania ich umiejętności i talentów
- mówiła Iwona Gibas z zarządu województwa.
W nowym budynku powstaną warunki do współpracy, skupienia i odpoczynku. Znajdą się tu m.in. sale lekcyjne wyposażone w niezbędne narzędzia i pomoce, sale laboratoryjne o łącznej powierzchni 840 m2, MakerSpace – warsztatownia z prototypownią, modelarnią, salą elektroniki/IT i stolarnią, pracownia artystyczno-krawiecko-fotograficzna, nowoczesne pracownie chemiczne, fizyczne oraz sala projektowa.
Wizją Campusu Bemke jest stworzenie wyjątkowego miejsca, które będzie przez kolejne dziesięciolecia służyło edukacji i rozwojowi dzieci, młodzieży oraz lokalnej społeczności. Czerpiąc z najlepszych światowych wzorców, będzie kształtowało przestrzeń do nauki, odkrywania pasji oraz wzajemnej inspiracji.
Nazwa Campusu pochodzi od ks. Leona Bemke – pallotyna, byłego ucznia, a potem dyrektora Collegium Marianum na Kopcu, kapelana polskich wojskowych na Westerplatte w 1939 roku, duszpasterza polonii we Francji, Rzymie i USA, człowieka odważnego, oddanego służbie innym, edukatora.