Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Do małopolskich szpitali trafi 13 respiratorów. Złożono zamówienie

Samorząd
20 marca 2020
Dzięki środkom przekazanym przez zarząd województwa, do małopolskich szpitali niebawem trafią nowe respiratory. – Sprzęt został już zamówiony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Czekamy tylko na dostawę – informuje marszałek Witold Kozłowski.

Do małopolskich szpitali wojewódzkich wkrótce trafi 13 nowych respiratorów. Zakup sprzętu był możliwy dzięki środkom przekazanym przez województwo z rezerwy kryzysowej.

Na początku tego tygodnia podjęliśmy decyzję o wyasygnowaniu miliona złotych na zakup respiratorów dla szpitali, z przeznaczeniem dla ratowania życia pozostających w leczeniu mieszkańców województwa małopolskiego. Sprzęt został już zamówiony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Czekamy tylko na dostawę

– wyjaśnia marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Małopolskiego, na którym zdecydowano m.in. o przekazaniu z rezerwy kryzysowej ponad 2,2 mln zł na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali wojewódzkich i wsparciu strażaków ochotników, którzy pomagają osobom poddanym kwarantannie. Posiedzenie w całości dotyczyło wsparcia przez małopolski samorząd walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Galeria zdjęć