Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Młodzi kierowcy podnoszą praktyczne umiejętności

Samorząd
05 marca 2021
Za nami kolejna edycja programu „Akademii Dobrych Kierowców”. Uczestnikom wręczono certyfikaty ukończenia szkolenia poprawiającego technikę jazdy. Współorganizatorem projektu dla młodych kierowców jest Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której przewodniczy wicemarszałek Łukasz Smółka.

„Akademia Dobrych Kierowców” to projekt adresowany do młodych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy nie dłużej niż 2 lata. Jest to jednodniowe bezpłatne, profesjonalne szkolenie z techniki bezpiecznej jazdy.

Odpowiednia technika jazdy decyduje o bezpieczeństwie na drodze. Jest to wiedza, którą często nabywamy latami. Dzięki atrakcyjnej formie zajęć i znakomitym instruktorom, młodzi kierowcy zyskują tu tak bardzo potrzebne na co dzień umiejętności. Tego rodzaju praktyczne szkolenia sprawiają, że wzrasta poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego     

- mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, przewodniczący Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Młodzi kierowcy rozpoczęli dzień szkolenia, realizowanego na terenie ośrodka doskonalenia techniki jazdy Moto Park Kraków, wprowadzeniem do teorii. Marek Dworak, sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, nawiązał do nowych przepisów, które będą obowiązywały od 1 czerwca br. Potem nastąpiła część praktyczna. Kierowcy musieli zmierzyć się z jazdą po torze przy wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Awaryjne hamowanie, awaryjna zmiana pasa ruchu, slalom, to tylko niektóre z ćwiczeń, które musieli wykonać.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymywali uczestników szkolenia także do kontroli drogowej, by pokazać jak powinno się zachowywać w przypadku zatrzymania. Całość dopełniły ćwiczenia praktyczne prowadzone przez OSP Biały Kościół. Strażacy uczyli młodych kierowców jak ugasić płonący samochód.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM