Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Marszałkowie obradowali w Olsztynie

Samorząd
12 lipca 2019
Innowacyjne rozwiązania w turystyce, nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027, a także strategia zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa – to tylko niektóre tematy Konwentu Marszałków Województw RP, który odbył się w Olsztynie. Małopolskę podczas obrad reprezentował marszałek Witold Kozłowski.

W trakcie konwentu przedstawiciele samorządów dyskutowali przede wszystkim na tematy dotyczące przyszłej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Informacje na temat aktualnej sytuacji w negocjacjach przedstawił minister Jerzy Kwieciński. Samorządowcy poruszyli także kwestie związane z nowymi technologiami, które są szansą dla promocji turystycznej wszystkich zakątków Polski.

Przypomnijmy, Konwent Marszałków RP to organ opiniodawczo-doradczy Związku Województw RP. Analizuje i opiniuje propozycje zmian legislacyjnych oraz omawia aktualne problemy samorządów województw. Każde z posiedzeń kończy się podjęciem wspólnych stanowisk, które są przekazywane do władz centralnych i innych zainteresowanych jednostek. Małopolska była gospodarzem spotkań Konwentu Marszałków RP już trzykrotnie – w 2000, 2008 i w pierwszym półroczu 2017 r.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM