W uroczystej gali z okazji jubileuszu uczestniczyli ludzie od lat związani i zasłużeni dla miasta: naczelnicy, burmistrzowie, radni, ludzie kultury. Obecny byli m.in. rodowity libiążanin – biskup Jan Zając, parlamentarzyści oraz delegacja włoskiego Corcino, na czele z burmistrz Nadią Ginetti. Podczas piątkowej uroczystości zostało podpisana umowa o współpracy pomiędzy miastami. Nie zabrakło także przedstawicieli kopalni Janina i PKW, dopisali burmistrzowie Chełmka i Chrzanowa, delegacja z Babic. Jacek Latko, burmistrz Libiąża, odebrał dziesiątki życzeń dla miasta i mieszkańców, były prezenty i bukiety kwiatów.
Z okazji jubileuszu 40-lecia nadania praw miejskich i w imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego Członek Zarządu Marek Sowa wręczył medal dla Libiąża Burmistrzowi Jackowi Latko. To miasto miało i ma szczęście do włodarzy. To dzięki nim są te rozliczne tytuły i znakomite miejsca w rankingach. Życzę, aby w przyszłości Libiąż stał się ważnym elementem małopolsko-śląskiego węzła wiedzy i innowacji – mówił Marek Sowa podczas wręczania pamiątkowego medalu z podobiznami świętych Stanisława i Kingi oraz dobrego władcy króla Bolesława Wstydliwego.
Pierwsza wzmianka o Libiążu pochodzi z 1243 r.: Jan Długosz w "Kronikach" wspomina o przekazaniu przez ród Gryfitów w posiadanie Zakonowi Benedyktynek miejscowości Libiąż Wielki i Libiąż Mały. Rozwój miejscowości i uzyskanie przez nią praw miejskich w 1969 r. związane są z kopalnią "Janina".