Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Lepiej w Rydygierze

Samorząd
29 czerwca 2006
Realizacja programu restrukturyzacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie to główny temat omawiany podczas posiedzenia Komisji Ochrony Zdrowia. W szpitalu im. Rydygiera realizowana jest restrukturyzacja zatrudnienia, redukuje się ilość łóżek, wprowadza się ekonomiczne zarządzanie lekami.

Na dzień 1 lipca liczba osób, które odeszły ze szpitala wyniesie 130, z 723 do 642 zmniejszono ilość łóżek. Poprawiono także sposób zarządzania, co pozwoliło zredukować o 30 procent stanowisk kierowniczych. Szpital pozyskuje też pieniądze z wynajmu powierzchni, a za pieniądze otrzymane na przygotowanie szpitala do obsługi pielgrzymów podczas pielgrzymki Benedykta XVI wyremontowano m. in. lądowisko dla helikopterów. Od kilku miesięcy szpital posiada nowy tomograf, ale potrzeby szpitala w zakresie sprzętu diagnostycznego są jeszcze bardzo duże. Chlubą szpitala jest nowoczesna stacja dializ, a niebawem proces restrukturyzacji rozpocznie się na dobre na oddziale nefrologii. Osobną sprawą są dotychczasowe i planowane oszczędności na wydatkach związanych z lekami. W szpitalu w przyszłym roku zostanie wdrożony program „unidose", który pozwoli na precyzyjne opracowanie dozowania leków.

Galeria zdjęć