Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii działa od ponad 20 lat. Co roku na oddziałach leczy się tu około 2 tys. pacjentów, którzy mają do dyspozycji 110 łóżek. W gabinetach udzielanych jest około 25 tys. porad rocznie. W 2009 roku centrum otrzymało certyfikat akredytacyjny, który gwarantuje pacjentom najwyższe standardy opieki medycznej i dostęp do leczenia na wysokim poziomie. Szpital posiada też certyfikat „Szpital bez bólu”, który gwarantuje najlepszą pomoc w zakresie leczenia bólu po operacjach.
W 2012 roku rozpoczęła się gruntowna przebudowa budynku nr 5, który jest przeznaczony do rehabilitacji dziennej osób po urazach ortopedycznych. Miejsce zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 1,24 mln zł, z czego 230 tys. zł to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.
Placówka odnosi sukcesy w rankingach i konkursach. Od kilku lat jest na szczycie małopolskiego i w pierwszej dziesiątce krajowego rankingu Rzeczpospolitej „Bezpieczny szpital”, a w konkursie Perły medycyny 2010 zajęła 3 miejsce w kategorii szpitali monospecjalistycznych.