Cieszę się, że dzięki wsparciu samorządu województwa wiedza dotycząca kultury regionu jest propagowana przez liczne konkursy, przeglądy, festiwale czy warsztaty związane z kulturą ludową. To nasze wspólne dziedzictwo, które należy pielęgnować. Podobnie jak przyrodę, której zasoby nie są nieograniczone – musimy się tego uczyć
– mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.
Dzięki wsparciu województwa, Koło Gospodyń Wiejskich „Dworzanki” z Przyborowa będzie mogło zrealizować między innymi warsztaty na temat kuchni regionalnej, kultury regionu krakowiaków wschodnich czy zdobnictwa strojów ludowych.
Stowarzyszenie Aktywni Rodzice dla Borzęcina „Spryt” natomiast zorganizuje „Eko-warsztaty na pożegnanie lata” mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej i wdrażanie w codzienne funkcjonowanie zasad i nawyków sprzyjających ochronie środowiska.
Dyżur w tarnowskiej agendzie był także okazją do spotkania z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich Jurków, które otrzymały tradycyjne małopolskie czerwone korale oraz z przedstawicielami Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” – dyrygentem ks. Władysławem Pachotą i kierownik artystyczną Aleksandrą Topor.