Po uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez ks. infułata Władysława Kostrzewę w kościele pw. Imienia Maryi pod pomnik gen. Kazimierza Pułaskiego wyruszył orszak prowadzony przez konnicę w strojach Konfederatów Barskich, za którą podążyły poczty sztandarowe, przedstawiciele kontyngentu ONZ, orkiestra Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, duchowni, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Tylicza.
Odsłonięcia pomnika gen. Kazimierza Pułaskiego dokonał wojewoda Jerzy Miller w towarzystwie burmistrza Krynicy-Zdroju Dariusza Reśki. Pod postumentem złożono wiązanki kwiatów. W imieniu samorządu województwa hołd bohaterowi dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego złożył członek Zarządu Stanisław Sorys.
- Tylicz jest bogaty ludźmi, którzy tutaj żyją i pracują, którzy zmieniają rzeczywistość. Mieszkańcy tworzą wspólnotę konsekwentnie przygotowującą plany, a wytrwałe zabieganie o ich realizację jest gwarancją sukcesu – zaznaczył Stanisław Sorys.
Pierwsze wzmianki o miejscowości Tylicz, położonej na szlaku handlowym z Polski na Węgry, pochodzą z XIII wieku. W 1363 roku król Kazimierz Wielki ulokował na prawie magdeburskim miasteczko o nazwie Miastko (Novum Oppidum). Po wielu klęskach jakie Miastko doznało w XV i XVI wieku po raz drugi prawa miejskie zostały osadzie nadane w 1612 roku za sprawą biskupa Piotra Tylickiego. W dowód wdzięczności miejscowość przyjęła nową nazwę Tylicz oraz herb biskupa Piotra Tylickiego.