Inicjatywa, która skierowana jest do środowisk seniorskich tj. rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, centrów aktywności seniora, klubów seniora ma na celu integrację tych środowisk, wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk.
W ramach Kongresu Srebrna Małopolska połączonego z IV Krakowskimi Senioraliami przewidziano liczne wykłady i panele dyskusyjne na temat funkcjonowania gminnych rad seniorów oraz partycypacji seniorów w życiu społecznym. Wydarzenia towarzyszące Kongresowi umożliwią prezentację wielu form działalności i aktywności seniorów z całej Małopolski. Wśród uczestników nie zabrakło grup działających lokalnie, kulturalnie, charytatywnie, społecznie, skupionych wokół uniwersytetów trzeciego wieku oraz włączających się w działalność obywatelską i samorządową poprzez gminne rady seniorów.
IV Senioralia Krakowskie z kolei obejmą liczne warsztaty, wydarzenia i prezentacje seniorów z Krakowa i Małopolski, m.in. uroczystą galę związaną z ogłoszeniem wyników konkursu: „Łączymy pokolenia”. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się konkurs literacko – plastyczny dla seniorów i dzieci „Mój Kraków”, warsztaty aktywności obywatelskiej i samorządowej, warsztaty teatralne, taneczne i sportowe. Na zakończenie Senioraliów planowany jest wyjazd do Lasu Wolskiego, w którym odbędzie się akcja sprzątanie Lasu Wolskiego oraz spotkanie przy ognisku.
III Kongres Srebrnej Małopolski wystartował
Samorząd
02 czerwca 2017
Dziś w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego wystartował III Kongres Srebrna Małopolska połączony z IV Krakowskimi Senioraliami. Wydarzenie, które zrzesza seniorów z całego regionu uroczyście otworzył wicemarszałek Wojciech Kozak - odpowiedzialny w województwie m.in. za politykę senioralną.
Inne artykuły dotyczące tematu: Samorząd
- Samorządpiątek, 06 czerwca 2025Konwent Marszałków Województw RP w Małopolsce: obrady w SzczawnicyObrady w ramach II posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP pod małopolskim przewodnictwem odbędą się w dniach (...)
- Samorządpiątek, 06 czerwca 2025Ponad 600 strażackich interwencjiGwałtowne ulewy i silny wiatr – tak wyglądał przechodzący przez nasz region front burzowy. Ostatniej (...)
- Samorządczwartek, 05 czerwca 2025W Małopolsce głos młodych ma znaczenie. Powstaje Młodzieżowy Sejmik Województwa MałopolskiegoZapraszamy młodzież z naszego regionu do udziału w konkursie i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym Małopolski. (...)
Najnowsze artykuły:
- Samorządpiątek, 06 czerwca 2025Konwent Marszałków Województw RP w Małopolsce: obrady w SzczawnicyObrady w ramach II posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP pod małopolskim przewodnictwem odbędą się w dniach (...)
- Samorządpiątek, 06 czerwca 2025Ponad 600 strażackich interwencjiGwałtowne ulewy i silny wiatr – tak wyglądał przechodzący przez nasz region front burzowy. Ostatniej (...)
- Biznes i gospodarkapiątek, 06 czerwca 2025Hackathon dla Małopolski 2025Już w najbliższy weekend jutro (7 i 8 czerwca) będzie druga edycja wydarzenia łączącego kreatywność (...)