Na dożynki przybyli Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit, Poseł na Sejm RP Marek Polak, Radny Województwa Małopolskiego Bogusław Mąsior, Starosta Janusz Szczęśniak, Wójt Babic Roman Warchoł oraz przedstawiciele władz samorządowych, radni powiatowi i radni reprezentujący poszczególne gminy z całego powiatu.
Dożynki rozpoczęła tradycyjnie uroczysta Msza Święta z tą jedynie różnicą, że w tym roku miała ona miejsce na polu. Po mszy rozpoczął się obrzęd dożynkowy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach, a następnie KGW z powiatu przystąpiły do prezentacji i konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. W tej konkurencji I miejsce ex quo zajęły KGW Babice i KGW Dulowa. Drugie miejsce przypadło wieńcowi z Chrzanowa, trzecue - z Alwerni, a ostatni był Libiąż.
Na szkolnym placu miał miejsce kiermasz rzemiosła połączony z promocją gospodarstw agroturystycznych z Powiatu Chrzanowskiego oraz prezentacja produktów lokalnych. Niemałym powodzeniem cieszyły się powiatowe talary. Bardzo duży tłum zgromadził się przy namiocie powiatowym, kiedy ruszyła loteria. Każdy los wygrywał a nagrodami były m.in. mapy, czapeczki, smycze, foldery reklamowe z poszczególnych gmin powiatu. Dodatkową atrakcją była symultana szachowa, która polegała na tym, że Daria Święszek zawodniczka UKS Hetman Koronny Trzebinia, utytułowana medalistka grała jednocześnie z 12 przeciwnikami. Tylko jednej osobie udało się wygrać z Darią, jedna osoba natomiast zremisowała partię. Wyróżnieni w symultanie szachowej to Dawid Nowakowski, Tomasz Kantyka i Paweł Hudzik. Chętni mogli też wziąć udział w konkursie w sporządzaniu kwiatów z bibuły, przeznaczonym dla wszystkich kategorii wiekowych. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Zięba, drugie - Weronika Gaudyn, a trzecie - Izabela Kaszuba.
Część wieczorna przeznaczona była na występy artystyczne. Jako pierwszy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Małopolanie", a po nim przybyłych gości zabawiał zespół góralski „Juzyna” z Zawoi. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrzanowa zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Gości do dalszej zabawy poderwał jak w zeszłym roku DJ Marshall, który zaserwował mieszankę starych i nowych hitów zarówno typowo biesiadnych jak i dyskotekowych.
Patrząc na tłumy ludzi, zarówno starych jak i młodych, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, żywo reagującą publiczność, po raz kolejny okazuje się, że w Powiecie Chrzanowskim ludowa tradycja nie umiera, a wręcz przeciwnie ma się dobrze i są nadzieje, że będzie jeszcze długo, długo kultywowana.