W sali widowiskowej „Koronka" odbyła się sesja historyczna połączona z projekcją filmu dokumentalnego pt. „Z Bobowej do Nowego Jorku”. W kościele św. Zofii aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego z Tarnowa przedstawili spektakl teatralny pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem”, a w kinie plenerowym na rynku odbyły się projekcje: polskiego filmu fabularnego pt. „Cud Purymowy” oraz filmów dokumentalnych: „Pielgrzymka do Galicji” i „Korzenie”. Odsłonięto także tablicę pamiątkową przed Domem Schneiderów – ostatnim oryginalnym domem żydowskim w Bobowej.
Obchody Dni Bobowej zwieńczył spektakl „Jak Cadyk z Bobowej córkę wydawał”, inscenizacja wesela żydowskiego z 1931 roku, w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego z Tarnowa. Pan młody i zaproszeni goście przyjechali – specjalnie wynajętym na tę okazję – pociągiem retro z Tarnowa do stacji kolejowej w Bobowej. W barwnym korowodzie dotarli na dziedziniec synagogi, gdzie – zgodnie z tradycją żydowską – na świeżym powietrzu odbyła się ceremonia zaślubin. Inscenizacja była wierną rekonstrukcją autentycznego wydarzenia historycznego, związanego z weselem, jakie urządził swojej córce Nechemie Goldzie cadyk bobowski Bencion Halberstam w 1931 roku. Świadkami rozgrywających się scen byli m.in. przedstawiciele dynastii cadyków z Bobowej, zapoczątkowanej przez rabina Szlomo Halberstama.
Na bobowskim rynku uczestnicy imprezy mogli zobaczyć także pokaz tańców żydowskich w wykonaniu aktorów z Tarnowa i miejscowych artystów amatorów oraz posłuchać muzyki kapel klezmerskich: Rzeszów Klezmer Band i Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Pogranicze.
Dniom Bobowej z kulturą żydowską towarzyszyły: wystawy zdjęć w synagodze („Wesele żydowskie z 1931 r.", „Bobowa dawniej i dziś”, „Bobowa z lotu ptaka", „Bobowa w grafice") oraz stoiska promocyjne twórców ludowych (koronka klockowa, rzeźba), stoisko pamiątek po bobowskich Żydach oraz stoiska gastronomiczne z potrawami kuchni żydowskiej.