Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska jest… wyjątkowa!

Promocja
29 maja 2018
fot. fot. Adam Golec
Inspirujące działania, niezwykła wyobraźnia, poszanowanie wartości, wyjątkowa odwaga i pasja  – to wszystko można odnaleźć w bohaterach ukazującego się właśnie najnowszego wydawnictwa promocyjnego województwa małopolskiego „Made in Małopolska”.

Czy wiesz, że w Nowym Targu mieszka Marysia, która jako 11-letnia dziewczynka wystąpiła przed publicznością w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, że nie tylko my, ale nawet sami mieszkańcy Harklowej nie wiedzą, że w ich wsi produkowane są i wysyłane na wszystkie kontynenty świata, niepowtarzalne, opatentowane rowerowe przyczepki towarowe, czy, że w Krakowie mieszka młody lekarz, którego dowody medyczne stanową wykładnię do wielu typów operacji ortopedycznych na całym świecie?
To zaledwie kilka z wielu osób, które w najnowszym magazynie promocyjnym województwa dzielą się z nami ważnymi momentami ze swojego życia. 

Małopolskę znam od urodzenia. Mimo to każdego dnia odkrywam ten wspaniały region na nowo. Co jest naszą największą siłą? Bez wątpienia ludzie ze swoją wiedzą, determinacją i pasjami.  Właśnie dlatego to oni są bohaterami naszego najnowszego wydawnictwa. Każdy z nich pokazuje, że stanowimy wspólnotę zjednoczoną wokół takich nieprzemijających wartości, jak duma, ambicja, harmonia i szczęście.

- mówi Jacek Krupa, marszałek Małopolski.


Trzeba także przyznać, że nie ma chyba drugiego takiego miejsca jak Małopolska, gdzie w tak udany sposób łączy się tradycja i nowoczesność. Nasz magazyn potwierdza to w 100 procentach.

 – dodaje.


Bohaterów najnowszego wydawnictwa łączy jeden, ale niezwykle ważny element. Niemal każdy z nich na pewnym etapie swojego życia otrzymał wsparcie województwa małopolskiego i niejednokrotnie stało się ono impulsem do jego rozwoju. 

Architekt Jan Karpiel Bułecka z biura architektonicznego Karpiel Steindel Architektura przyznaje, że dopiero Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza przyznawana za najlepsze współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu, przyczyniła się do przełomu w pracy biura.
- To utwierdziło nas w przekonaniu, że warto projektować zgodnie z własnymi wartościami. W projektowaniu uwzględniamy kontekst regionalny i tradycje miejsca. Niestety nasze idee dość często spotykały się z niezrozumieniem. Przed otrzymaniem tej nagrody wielokrotnie przeżywaliśmy z tego powodu bardzo trudne chwile i wątpiliśmy w kierunek naszych działań  – mówi architekt.

Radosław Rakoczy z firmy Extrawheel, która produkuje jedyną na świecie rowerową przyczepkę towarową na jednym kole, które jednocześnie może służyć jako zapas do roweru, nie ukrywa, że wsparcie województwa dodało im skrzydeł i pomogło logicznie ułożyć wizję rozwoju.
- Chcieliśmy poszerzyć ofertę produktów, postawić na ich spójny i ciekawy dizajn, nowoczesne wzory przemysłowe, jednolitą identyfikację wizualną, dokonać rebrandingu znaku graficznego – mówi Rakoczy. – Bez tego nie mogliśmy myśleć o poważnym rozwoju. Ale oczywiście jak to w życiu bywa rozbiliśmy się o problem finansowy. Wszystko zmieniło się w 2016 roku, kiedy dostaliśmy bon na innowacje – dodaje.

Więcej historii o naszych bohaterach przeczytasz w magazynie „Made in Małopolska”, który znajdziesz pod poniższym adresem:
https://www.malopolska.pl/publikacje/promocja/made-in-malopolska

Warto wspomnieć, że magazyn „Made in Małopolska” wpisuje się również w ideę realizowanego przez Małopolskę projektu o tej samej nazwie. Projektu, który w idealny sposób tworzy przestrzeń do promocji pomysłów, działań czy inicjatyw Małopolan i pokazuje jak nasz region wyróżnia się tle innych województw.

Więcej o tym projekcie:
https://www.malopolska.pl/madeinmalopolska

Galeria zdjęć

Autor: Departament Marki Małopolska