Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

Promocja
04 stycznia 2019
Wojciech Kubina
Ubiegłoroczny Karnawał Góralski
14 lutego 2019 - 17 lutego 2019
Bukowina Tatrzańska
To największe tego typu wydarzenie folklorystyczne w Polsce. Zapraszamy do Małopolski na „Góralski Karnawał” w Bukowinie Tatrzańskiej, który w tym roku odbędzie się w dniach 14-17 lutego (czwartek-niedziela).

To impreza, która trwa nieprzerwanie już od 1973 roku. Góralski Karnawał to Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Popisy Par Tanecznych, Konkurs Tańca Zbójnickiego, Kumoterki. Główne wydarzenie to konkurs grup kolędniczych, którego celem jest kultywowanie, promowanie i popularyzowanie „kolędowania” – tradycji w dziedzinie zwyczajów związanych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Celem tej imprezy jest utrzymanie kulturowych kontaktów pomiędzy autentycznymi środowiskami folklorystycznymi, dla których ochrona dziedzictwa naszych przodków jest jednym z głównych celów ich działalności. Góralski Karnawał w pełni oddaje atmosferę zarówno kolędowania, jak i ludowej zabawy karnawałowej. Wśród imprez towarzyszących odbędzie się m.in. wystawa twórczości ludowej, zimowa krajową wystawę polskich owczarków podhalańskich, kumoterki – widowisko z udziałem koni oraz zawody strzeleckie.

Organizator: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
Miejsce: Bukowiańskie Centrum Kultury, Bukowina Tatrzańska
Termin: 14–17 lutego 2019 r.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie

Galeria zdjęć