Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Czas na... cyfrowy reset

Promocja
30 czerwca 2017
Tablety i smartfony rzucamy w kąt, weekend z bliskimi przed nami! Jedna z małopolskich rodzin rozpoczyna właśnie wyjątkowy czas w ramach akcji "Cyfrowy reset". Najbliższych sześć dni spędzą wspólnie, bez nowoczesnych technologii!

Akcja organizowana jest w ramach kampanii "Małopolska na rowery". Państwo Latosowie z Olkusza są zwycięską rodziną, która najbliższe sześć dni spędzi w kompleksie Bukovina Resort przechodząc cyfrowy detoks. Zero wysłanych smsów, zero nowych powiadomień w mediach społecznościowych czy kolejnych filmiki do obejrzenia na Youtube. Na co jednak na pewno mogą liczyć? Na dobrą zabawę i relaks z najbliższymi!

Jak napisali o sobie w konkursowym zgłoszeniu: „tata Rafał to specjalista ds. Twittera, uzależniony od sprawdzania firmowego maila, mama Monika - spec. ds. Facebooka, córka Dominika - spec. ds. Youtube, Snapchata i Musical.ly i syn Wojtek - specjalista ds. Minecrafta”.

A dlaczego zgłosili się do konkursu ogłoszonego przez Województwo Małopolskie? Bo po prostu chcieli sprawdzić czy wytrzymają bez technicznych nowinek. W zgłoszeniu napisali szczerze: „Czasem wydaje się, że dostęp do Internetu jest nam potrzebny bardziej niż spanie, jedzenie, picie. Czy potrzebny jest nam cyfrowy reset? Z pewnością”.

Zatem, Małopolanie – tablety i telefony w kąt, czas na weekend!

***

Głównym założeniem kampanii „Małopolska na rowery” jest zwrócenie uwagi na coraz poważniejszy problem uzależnienia od nowoczesnych technologii. Jak wynika z badań, blisko 100 tys. osób w Polsce jest uzależnionych od internetu (źródło: Kontrola NIK „Przeciwdziałanie e-uzależnieniu dzieci i młodzieży”, 2016). Sytuacja jest alarmująca, szczególnie w przypadku dzieci – 64% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat korzysta z urządzeń mobilnych, a 26% posiada własny smartfon czy tablet (źródło: Badanie „Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce”, Fundacja Dzieci Niczyje, 2015).

Małopolska rozkręca lato na rowerze!

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM