Język
Python jest tak uniwersalny w programowaniu, jak język angielski w komunikacji na całym świecie – wszędzie można go wykorzystać. Ma zastosowanie w tworzeniu oprogramowania dla naszych domowych komputerów), ale także w zaawansowanych aplikacjach internetowych. Dlatego też umiejętność posługiwania się nim jest bardzo ceniona przez pracodawców. Python został stworzony tak, aby był łatwy do zrozumienia i przyjazny dla początkujących. Kod Pythona można czytać jak zwykły tekst po angielsku. Jego składnia jest przejrzysta i zwięzła, jednak duże znaczenie ma formatowanie kodu i białe znaki.
Gra
Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują a potem napiszą (zaprogramują) prostą grę tekstową, według własnego scenariusza. W grach RPG występuje bohater poruszający się po wymyślonym świecie – w tym przypadku świat gry będzie zlokalizowany w Centrum Sztuki Mościce. Jakie przygody mogą spotkać bohatera? Poza nauką programowania podczas warsztatów poruszymy tryby wyobraźni, aby stworzyć scenariusze pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Po warsztatach każdy z uczestników zabiera grę swojego autorstwa do domu.
Dlaczego warto?
W programowaniu liczy się logika i dokładność. Dobre nawyki to podstawa pracy programistycznej. Nauka pod okiem doświadczonej trenerki pozwoli na wykształcenie dobrych nawyków w programowaniu i bezpieczne przećwiczenie błędów, bez poważnych skutków.
Oprogramowanie wykorzystywane do nauki programowania jest dostępne w internecie dla uczniów bez opłat – uczestnicy mogą dodatkowo ćwiczyć programowanie i dobre praktyki programistyczne w domu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Prowadząca
Bernadetta Stachura-Terlecka – od 5 lat uczy programowania nie tylko studentów, ale również dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku informatyka. Obecnie doktorantka AGH w Krakowie, asystentka na AGH w Krakowie, PWSZ w Tarnowie i Uniwersytecie Gdańskim. Uczy programowania poprzez klocki Lego w firmie RoboBlocks. W wolnych chwilach wraz z grupą znajomych grywa w klasyczne gry RPG lub spaceruje po Bieszczadach.
Ważne!
Zarezerwuj miejsce pod numerem 14 633 46 21 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00). Kup bilet w ciągu 7 dni od rezerwacji (w kasie lub przelew).
Cena za 9 spotkań warsztatowych – 18 godzin: 180 zł
Rezerwacje bez wykupionego biletu będą automatycznie anulowane. Nie można zakupić biletu bez wcześniejszej rezerwacji.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Dla każdego uczestnika będzie zapewniony dostęp do komputera i oprogramowania (15 stanowisk).
Terminy spotkań: 21, 22, 28, 29 marca, 4, 5, 11, 12, 18 kwietnia 2019 r., godz. 16.30 - 18.30
Zapraszamy!