Nekropolia w Łowczówku jest ważnym miejscem naszej historii i odbiciem dziejów Europy, dziedzictwem o znaczeniu międzynarodowym. Dbamy o niego i spotykamy się tutaj, by upamiętnić żołnierzy walczących o niepodległość. Spoczywają tutaj przedstawiciele wielu narodowości – równi wobec żołnierskiego losu, równi wobec śmierci
- powiedział wicemarszałek Ryszard Pagacz.
Hołd poległym oddali samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie szkół z regionu. Organizatorem XXXV Małopolskiego Złazu Patriotyczno-Turystycznego "Szlakami Legionistów" był Oddział PTTK "Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie, który w tym roku obchodzi 100-lecie działalności.
Na Cmentarzu Wojennym nr 171 spoczywają Legioniści Polscy, polegli w trakcie bitwy stoczonej zimą 1914 roku. Pochowanych jest tam w sumie 113 spośród 128 legionistów, a także żołnierze armii austro-węgierskiej i rosyjskiej. Jest to jeden z 41 małopolskich cmentarzy zrewitalizowanych w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Więcej o wojennej nekropolii w Łowczówku TUTAJ.