Po oficjalnym otwarciu wianków zaplanowano prezentację winnicy, która sama w sobie stanowi ciekawą atrakcję turystyczną, która z każdym rokiem przyciąga coraz szersze grono osób preferujących wypoczynek w powolnym rytmie, delektując się skarbami winnicy i pięknymi widokami.
W programie łączącym przyjemne z pożytecznym przewidziano liczne warsztaty: parowania potraw z winem, robienia sera, produkcji wyrobów z gliny, zdobienia pierników, plecenia wianków, podczas których uczestnicy imprezy poznają techniki wykonania tych pięknych ozdób oraz dowiedzą się, jakie materiały wykorzystywano w tradycyjnych wiankach. Chętni otrzymają możliwość własnoręcznego wykonania wianka. Będą też animacje dla dzieci, degustacja wina i produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych.
Sobótki, a inaczej „Noc Kupały” to słowiańskie święto obchodzone z 21 na 22 czerwca, czyli w najkrótszą noc w roku. Uczestnicy wianków poznają dawne metody wyrabiania wianków, ale też wezmą udział w obrzędzie puszczania wianków na wodzie. Podczas imprezy będzie przedstawiony pradawny zwyczaj Słowian. – Wierzenia, zwyczaje i wyobrażenia o otaczającym świecie dały bogatą tradycję naszych przodków, która stanowi ogromne bogactwo niematerialnego dziedzictwa.
Zabawę dopełni muzyka na żywo w wykonaniu Wojciecha Jackowca i Dominiki Marcinkowskiej.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.