W pierwszym dniu festiwalu organizatorzy zaplanowali w Domu Kultury ucztę dla ucha, czyli muzykę w wykonaniu lokalnych twórców: Magdaleny Pilawskiej, Julii i Mirosława Dróżdżów oraz zespół Stondwave. Również w tym dniu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów: literackiego, plastycznego oraz fotograficznego.
W sobotę i niedzielę w Zabudowaniach Poklasztornych oraz w Galerii „U Jaksy” odbył się szereg spotkań autorskich, paneli tematycznych oraz warsztatów. Miłośnicy książek mieli okazję spotkać znanych autorów, takich jak Jakub Małecki - autor „Dygotu”, „Rdzy” oraz wydanego w tym roku „Korowodu”, Hankę Saqib, podróżniczkę i Przemysława Dudę - autora cyklu „Kronika szarego człowieka”. Odbyły się również spotkania autorskie z Magdą Stachulą - prekursorką gatunku „domestic noir” w Polsce oraz Marcelem Mossem - autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i thrillerów psychologicznych oraz innymi autorami.
Młode pokolenie reprezentowała Weronika Ancerowicz. Jej literatura należy do gatunku Yang Adult i porusza tematy pierwszej miłości, konfliktów rodzinnych, przyjaźni, osobistych dylematów, a także trudniejszych kwestii społecznych i psychologicznych. Autorka stawia na autentyczność emocji i realistyczne przedstawienie świata widzianego oczami młodych ludzi. Tym samym nie unika trudnych czy kontrowersyjnych tematów, a to wszystko sprawia, że książki są atrakcyjne nie tylko dla młodzieży, ale i dla szerokiego grona odbiorców.
Natomiast miłośnicy literatury fantasy oraz horroru mogli spotkać się z twórcami tych gatunków literackich w bardzo klimatycznym miejscu - w oryginalnych, zbudowanych z kamienia i gotyckiej cegły, czyli podziemiach Galerii „U Jaksy”.
Podczas kilku dni festiwalu nie zabrakło również autorów prowadzących badania historyczne, czy też naukowe. Ciekawostki na temat samego Miechowa i toczących się w nim wydarzeń opowiedział historyk Sebastian Filus oraz także ks. prałat dr Jerzy Bielecki. Swoją twórczość zaprezentowali również przedstawiciele literatury pięknej tj. Krystyna Ćwiklińska, czy Monika Orman.
Ponadto odbyły się też warsztaty dla dzieci i młodzieży: tworzenie ruchomych zakładek do książek, postaci bajkowych z origami, a dla nieco starszych dzieci gry terenowe lub warsztaty literackie.
Festiwal Książki został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.