Nad realizacją projektu czuwają pedagodzy z ASP w Krakowie m.in. dr Paweł Boliński, oraz opiekunowie merytoryczni rzeczoznawcy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego m.in. prof. dr Władysław Zalewski, urodzone we Lwowie konserwator zabytków, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, specjalista z dziedziny konserwacji malowideł ściennych i zabytków gipsowych wczesnego średniowiecza. Władysław Zalewski ma w swoim dorobku między innymi konserwację Posadzki Wiślickiej, malowideł bizantyjsko-ruskich z XV wieku w prezbiterium bazyliki w Wiślicy, w kaplicy Świętokrzyskiej na Wawelu oraz w prezbiterium katedry sandomierskiej. Konserwował również późnobarokowy wystrój malarsko stiukowy w kolegiacie św. Anny w Krakowie, malowidła z XVII wieku w bibliotece w klasztorze oo. Karmelitów na Piasku w Krakowie oraz malowidła z około roku 1540 w prezbiterium katedry w Przemyślu. Prowadził także prace konserwatorskie na terenie Włoch przy malowidłach ściennych z XV wieku w kościele S. Gerolamo w Gottolengo oraz przy malowidłach z XII wieku w Palazzo della Regione w Mantui. Jest członkiem Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych ICOMOS oraz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa SKOZK.
Uczestnicy zostali zapoznani z wynikami badań konserwatorskich przeprowadzonych w ramach Warsztatów w poprzednich latach. Rezultaty tych badań jak również opracowane metody zostały wypróbowane na malowidle sklepienia w prezbiterium. W szczególności sprawdziła się metoda prostowania i podklejania odspojonych i zdeformowanych fragmentów malowidła. Uczestnicy warsztatów pod opieką prowadzących uczą się stosowania opracowanych metod w konserwacji polichromii.
W ramach warsztatów dla uczestników organizowane są również zajęcia w innych obiektach zabytkowych we Lwowie, ukazujące problematykę ich konserwacji lub stanu zachowania.
Warsztaty mają potrwać do końca sierpnia.
Kurier Galicyjski „Polsko-ukraińskie prace konserwatorskie”